Полікістоз печінки: небезпека ускладнень

При поликистозе печінки в тканині печінки може бути 20 і більше кіст, через що її текстура значно змінюється. У міру того, як кісти продовжують рости, печінка збільшується, і починає тиснути на суміжні внутрішні органи. У жінок полікістоз печінки зустрічається у вісім разів частіше, ніж у чоловіків.

У 92% пацієнтів з полікістозом печінки це порушення викликає мінімальні проблеми; однак у 8% хворих спостерігаються важкі форми цієї хвороби. Як правило, найбільш серйозні проблеми викликає розмір печінки при поликистозе. Полікістоз рідко впливає на функцію печінки, однак іноді через це порушення знижується метаболізм естрогену. У дуже рідкісних випадках функція печінки при поликистозе виявляється порушена.

Симптоми полікістозу печінки

Живіт пацієнта з полікістозом печінки може бути схожий на живіт вагітної жінки, або на «пивний животик». Область над печінкою стає твердою на дотик. Серед типових симптомів полікістозу печінки: відчуття ситості після вживання невеликої кількості їжі, нудота, диспепсія, печія, болі в черевній порожнині, здуття живота. На більш пізніх етапах розвитку хвороби з’являються такі симптоми, як підвищена стомлюваність, задишка, недоїдання, зменшення м’язової маси, набряклість ніг, жовто-оранжевий колір шкіри, особливо навколо очей, запалення жовчних протоків, холангіт. Найчастіше ці симптоми приймають за ознаки інших захворювань, наприклад, хвороб жовчного міхура. При поликистозе печінки необхідна ретельна діагностика і своєчасне лікування.

Лікування полікістозу печінки

Завданням медикаментозного лікування при поликистозе печінки є, переважно, уповільнення росту кісти. Для цього призначається прийом інгібіторів протонного насоса, рекомендують обмежити споживання молочних продуктів і кофеїну, і знижують рівень естрогену в організмі. Дієтичні зміни часто, хоча і не завжди, є важливою складовою успішного лікування. Хоча цей метод лікування ще не пройшов всі необхідні клінічні випробування, вже є дані про те, що ін’єкції соматостатину кожні 28 днів зменшують кістозну печінку на 3-39%. Поки таке застосування соматостатину не схвалено як спосіб лікування полікістозу печінки. Також слід мати на увазі, що посилювання симптомів полікістозу печінки можуть сприяти хімічні речовини, які використовуються в хімчистках, відбілювачі, аміак, гормони росту, дріжджі, алкоголь, концентрований цукор, ксеноестрогени.

Іноді для лікування полікістозу печінки потрібне хірургічне втручання; як правило, застосовуються такі методи, як резекція печінки або пересадка печінки. Проста аспірація кісти печінки при поликистозе є абсолютно неефективною.

Дієта при поликистозе печінки

З дієти при поликистозе печінки слід, перш за все, виключити продукти, які сприяють зростанню кісти; до таких продуктів відносяться кава, чай, шоколад, соя, лляне насіння та продукти з нього, риб’ячий жир, дріжджі, алкоголь. Крім того, важливо обмежити споживання натрію до 1200 мг на день.

У дієту можна практично без обмежень включати лужні продукти — це, перш за все, фрукти і овочі. Як правило, чим солодший вони на смак (у сирому вигляді), тим більше луги вони виробляють. Тваринні жири, алкоголь і концентровані цукру сприяють виробленню шлункової кислоти. При поликистозе печінки рекомендується обмежити споживання тваринних жирів до 100-150 г в день. Вживання в їжу деяких продуктів тваринного походження стимулює вироблення певних ферментів печінки, які розщеплюють потрапляють в печінку токсини, виробляючи ще більш токсичні хімічні сполуки. Ці вторинні речовини особливо шкідливі при поликистозе печінки.

Вода є ефективним і безпечним засобом для детоксикації печінки. Вона розчиняє побічні продукти обмінних процесів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.