Полідактилія — спорідненість з нечистою силою?

Полідактилія — це стан, при якому кількість пальців на руках або ногах перевищує нормальне. Існує безліч різних форм полідактилії; наприклад, на одній руці, поруч з іншими пальцями, може бути дуже маленька опуклість; один палець може роздвоюватися на кінці. Іноді кисть виглядає в цілому нормально, за винятком одного: крім великого пальця, на ній ще п’ять пальців. Варіації полідактилії практично незліченні.

Причини

Полідактилія проявляється ще під час внутрішньоутробного розвитку — коли формується кисть руки. Іноді у плода з’являється дуже багато пальців, а іноді пальці не розділяються належним чином — цей стан називається синдактилія. Полідактилія і синдактилія поширені приблизно однаково; за статистикою, один з 500 новонароджених з’являється на світ з гаком пальцем на руках або ногах. Іноді у однієї людини присутні ознаки обох порушень — наприклад, зайвий палець може бути зрощеним з сусіднім пальцем. Поки неясно, чому це відбувається. У деяких випадках на розвиток полідактилії можуть впливати генетичні фактори — іноді вона спостерігається у представників декількох поколінь однієї родини.

Лікування

Перш за все, пацієнтові або його батькам необхідно вирішити питання про необхідність лікування. Сама по собі полідактилія не є серйозним порушенням. Діти з полідактилія успішно виконують руками ті ж завдання, що і їх однолітки з п’ятьма пальцями на кожній руці. Але, оскільки полідактилія може викликати деякі психологічні проблеми, лікування представляється доцільним.

Іноді наявність зайвих пальців на руках чи ногах є ознакою інших порушень в організмі, тому дитину з полідактилія потрібно обстежити з особливою ретельністю.

Вилікувати полідактилія можна тільки хірургічним шляхом. Завданням хірургів є не тільки видалення зайвого пальця, але і, що ще важливіше, відновлення кисті після його видалення. Кисть у результаті операції повинна не тільки виглядати краще, але і зберегти свою функціональність. В залежності від того, де розташований додатковий палець (або пальці) і як він пов’язаний з іншими пальцями, операція може бути як відносно простий, так і дуже складною.

Відновлення після операції займає від декількох тижнів до декількох місяців. Найбільш задовільні результати операції досягаються, якщо її проводять у ранньому віці.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.