Поліартрит у дітей: коли страждають суглоби

загрузка...

Хоча поліартрит — запалення, що вражає кілька суглобів одночасно — вважається захворюванням «дорослим», основні симптоми поліартриту можуть спостерігатися і у дітей. Запалення суглобів в самому ранньому віці може бути викликано різними причинами — від порушень імунної системи при ревматоїдному артриті до псоріазу на тлі псоріатичного артриту.

Ідіопатичний поліартрит у дітей

Ідіопатичний поліартрит, або артрит, причина якого не виявлена — найпоширеніша форма поліартриту у дітей, що викликає запалення декількох суглобів одночасно. Ідіопатичний поліартрит у дітей на ранній стадії діагностувати досить складно — найчастіше першими з’являються симптоми, ніяк не пов’язані із запальними процесами в суглобах. Це може бути і загальне відчуття нездужання у дитини, симптоми, схожі з симптомами простуди (наприклад, підвищення температури тіла), відсутність апетиту, млявість, сонливість. З розвитком запалення з’являються виразні симптоми артриту — почервоніння шкіри і набрякання уражених суглобів, біль. Больові відчуття і негнучкість суглобів, особливо вранці або після відпочинку, часто стають основним симптомом, на підставі якого ставиться діагноз. Ідіопатичний поліартрит у дітей найчастіше вражає суглоби в колінах, ліктях, зап’ястях, щиколотках, дрібні суглоби пальців рук і ніг. Для діагностики захворювання, крім аналізу характерних симптомів, застосовується аналіз крові, що дозволяє виключити інші види поліартриту.

Ревматоїдний поліартрит

Ревматоїдний поліартрит у дітей зазвичай діагностується після появи перших характерних симптомів за допомогою спеціальних аналізів крові на антитіла. Якщо результати аналізу позитивні та показують наявність у крові антитіл до циклічного цітруллінірованному пептиду, підтверджується ревматоїдний, або серопозітівний поліартрит. Такий вид артриту вважається аутоімунним захворюванням і вимагає негайного лікування, оскільки супроводжується значним пошкодженням суглобів. При відсутності належного лікування ревматоїдний поліартрит у дітей може призвести до серйозних пошкоджень суглобів і порушення рухових функцій (так, наприклад, при ураженні дрібних суглобів пальців рук і зап’ясть дитина з працею користується руками).

Псоріатичний поліартрит

Ще одна форма поліартриту у дітей, що зустрічається досить рідко — артрит, що вражає кілька суглобів одночасно і розвивається на тлі псоріазу, причому в деяких випадках симптоми, що вказують на запальний процес в суглобах, можуть з’явитися раніше, ніж симптоми шкірного захворювання. Псоріатичний поліартрит у дітей супроводжується характерними симптомами — болем і набряками суглобів, почервонінням шкіри, в поодиноких випадках — деформацією суглобів. Найчастіше такий вид артриту вражає суглоби пальців рук і ніг, зап’ясть, ступень.

Лікування

Більшість видів поліартриту, спостерігаються у дітей, вважаються хронічними — напади захворювання можуть спостерігатися протягом декількох годин або днів, після чого симптоми зникають. Певних ліків, що допомагають раз і назавжди вилікувати поліартрит у дітей, не існує, проте сучасні лікарські препарати допомагають істотно уповільнити процес розвитку захворювання і запобігти незворотні пошкодження суглобів.

Для придушення перших симптомів поліартриту при черговому нападі хвороби рекомендуються або стандартні протизапальні болезаспокійливі препарати, або, в рідких випадках, ін’єкції стероїдів (як правило, такі ін’єкції показані тільки в тих випадках, коли симптоми неможливо придушити іншими методами). Для попередження подальшого розвитку поліартриту і пошкодження суглобів, що викликає деформацію, застосовуються спеціальні протиревматичні засоби, що нейтралізують вивільнення речовин, що провокують запальний процес. Лікування поліартриту у дітей необхідно починати відразу ж після підтвердження діагнозу — в загальному випадку ефективність лікування залежить від того, наскільки оперативно воно починається. Особливо це важливо для такої форми поліартриту у дітей, як ревматоїдний поліартрит.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.