Поліартрит рук: вимагає негайного лікування

загрузка...

Здатність працювати з різними інструментами, виконувати кропітку роботу, що вимагає точності й акуратності, або навіть здійснювати прості дії руками — все це людина починає цінувати тільки тоді, коли стикається з таким неприємним явищем, як поліартрит рук. Поліартрит — дуже хворобливий стан, при якому запалення суглобів призводить до поступового їх пошкодження. Особливо небезпечний поліартрит рук — відсутність належного лікування може призвести до нездатності нормально користуватися руками.

Перші симптоми поліартриту рук

Найчастіше перші симптоми поліартриту, пізніше вражаючого множинні суглоби, з’являються саме в руках — причому жінки від поліартриту рук страждають набагато частіше, ніж чоловіки. Різні види поліартриту викликають різні симптоми. Так, наприклад, при псоріатичному поліартриті, який розвивається на тлі псоріазу, першим симптомом стає біль у суглобах, розташованих найближче до нігтів пальців рук (так звані дистальні суглоби). А при остеоартриті, який вважається однією з найпоширеніших форм поліартриту рук, першою ознакою захворювання стає «зношування» хрящів, що з’єднують суглоби в пальцях рук.

До основних симптомів відносяться:

 • Біль в деяких або у всіх суглобах — наприклад, в суглобах пальців, зап’ясть
 • Поява вузликових утворень в місці суглобів пальців
 • Відчуття оніміння в пальцях
 • Набрякання і почервоніння шкіри в області уражених поліартритом суглобів — шкіра на дотик може стати гарячою
 • Нездатність згинати пальці, особливо з ранку, після сну або відпочинку — в першу чергу такий симптом відзначається при ревматоїдному поліартриті рук
 • Поява під шкірою вузликових утворень (одна з ознак ревматоїдного поліартриту рук)
 • Опухлі пальці (симптом, характерний для псоріатичного артриту)
 • Труднощі при виконанні найпростіших хапальних або обертальних рухів руками — наприклад, нездатність самостійно відкрити кришку банки, підняти предмети з підлоги.
 • Рух — запорука збереження активності суглобів

  Лікування поліартриту рук — це, в першу чергу, збереження рухливості суглобів. Дуже важливо, намагаючись зберегти рухливість суглобів, постійно здійснювати прості рухи руками — зрозуміло, якщо відсутність болю або оніміння суглобів дозволяє виконувати відповідні вправи.

  Для полегшення симптомів поліартриту рук і збереження рухливості рук і пальців можна виконувати такі вправи:

 • Стисніть долоню в кулак, а потім поступово розправте долоню, максимально витягуючи пальці. Потім знову повільно стисніть долоню в кулак, тримаючи пальці якомога ближче один до одного.
 • Виконуйте кругові рухи великими пальцями рук, намагаючись тримати їх випрямленими, не загинаючи фаланги.
 • Відведіть великий палець як можна далі від долоні, а потім доторкніться подушечкою великого пальця до подушечок інших пальців руки.
 • Повторювати вправи необхідно щодня, кілька разів, здійснюючи від трьох до десяти підходів. Якщо навіть найпростіші вправи викликають біль, яка зберігається протягом кількох годин після завершення вправ, від таких рухів краще відмовитися. Дуже часто виконання вправ полегшує тепла вода, в якій пальці стають трохи більш рухливими.

  Придушення болю

  Самий неприємний симптом поліартриту рук — це біль в суглобах, що перетворює навіть найпростіші рухи руками в нездійсненні. На щастя, існує дуже багато способів придушити симптоми поліартриту рук, від медикаментозних препаратів до народних засобів.

  Один з найпростіших способів полегшити біль, викликану поліартритом — гарячі і холодні компреси, які необхідно регулярно накладати на пошкоджені суглоби. Крім того, добре допомагають і гарячі ванни для рук з солями. Якщо поліартрит викликав пошкодження невеликої кількості суглобів в руках, для придушення болю можна скористатися болезаспокійливими засобами для зовнішнього застосування — наприклад, нестероїдними протизапальними мазями, — або приймати ацетамінофен (Тайленол), рекомендоване дозування якого при гострих симптомах поліартриту рук складає до чотирьох грамів на день.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.