Показання до застосування препарату мастодинон — гормональні порушення в організмі жінки

Мастодинон — це лікарський препарат рослинного походження, який призначають при різних гормональних порушеннях в організмі жінки. Неправильні співвідношення гормонів, що впливають на жіночу статеву сферу, здатні викликати ряд патологічних процесів у жіночому організмі.

Що входить до складу мастодинона

До складу мастодинона входить шість рослинних препаратів. Основним речовиною є прутняк — саме він стимулює активність допаміну в гіпоталамусі і запускає «ланцюгову реакцію» відновлення гормонального фону. Про це препараті було відомо ще лікарям Стародавньої Греції та Стародавнього Риму, вони лікували прутняку (його називають також Авраамовим деревом) різні гінекологічні захворювання.

Решта рослинні препарати також мають здатність впливати на гормональний фон і тим самим посилюють дію прутняка:

 • стеблеліста васілістніковідний застосовується при порушеннях менструального циклу;
 • фіалка альпійська застосовується як заспокійливий засіб, при головних болях, порушеннях менструального циклу;
 • чілібуха Ігнація — це також заспокійливу і знімає напругу засіб;
 • ірис різнокольоровий здавна застосовувався для лікування мігрені;
 • лілія тигрова — заспокоює, знімає дратівливість, відновлює нормальний менструальний цикл.
 • Мастодинон при мастопатіях

  Мастопатію називаю також фіброзно-кістозної хворобою. Мастопатія є наслідком гормонального збою, при якому виробляється більше норми жіночих статевих гормонів естрогенів. Під впливом естрогенів молочних залозах з’являються нові молочні протоки, деякі з них закупорюються і на їх кінцях утворюються кісти з прозорим вмістом.

  При дифузної мастопатії (вона зазвичай є початковою стадією захворювання) процес охоплює рівномірно обидві молочні залози. Такий стан цілком можна лікувати консервативними методами, в результаті яких патологічні процеси піддадуться зворотному розвитку. Якщо ж утворюються один-два великих щільних вузла в молочних залозах, то консервативна терапія вже не допоможе — вузли потрібно видаляти з наступним гістологічним дослідженням, так як вузлова мастопатія вважається передракових захворюванням.

  При дифузної мастопатії жінкам призначають мастодинон. Під впливом мастодинона запускається ланцюжок зв’язаних між собою впливів. Мастодинон збільшує ефективність дії виділюваного гіпоталамусом допаміну — допамін пригнічує секрецію гормону гіпофіза пролактину — в результаті збільшується секреція жіночого статевого гормону прогестерону (пролактин придушував цю секрецію) — прогестерон відновлює рівновагу між жіночими статевими гормонами і патологічні зміни в молочних залозах зменшуються або піддаються повному зворотному розвитку.

  Мастодинон при порушеннях менструального циклу і безплідності

  Встановлено, що основною причиною більшості порушень менструального циклу та пов’язаного з ним безпліддя є недостатність другої фази менструального циклу через недостатній секреції жіночого статевого гормону прогестерону. Дуже часто це відбувається при підвищеній секреції (гіперсекреції) гормону гіпофіза пролактину, який блокує секрецію прогестерону. Іноді гіперсекреція пролактину буває латентної (прихованої, зовні не проявляється), тим не менше, і вона викликає дефіцит прогестерону.

  Мастодинон пригнічує секрецію пролактину шляхом впливу на гормони гіпоталамуса. В результаті кількість прогестерону збільшується і менструальний цикл відновлюється. Безумовно, для цього буде потрібно досить багато часу, так як більшість рослинних репаратів діють дуже повільно.

  Мастодинон при передменструальному синдромі

  Передменструальний синдром (ПМС) — це комплекс симптомів, який розвивається в другій половині менструального циклу і проявляється підвищеною дратівливістю, що переходить в агресивність, різкими перепадами артеріального тиску, набряклістю, болями в області серця, блювотою, болями і набухання молочних залоз та іншими аналогічними проявами.

  Причиною ПМС часто буває латентна гіперпролактинемія — приховане збільшення пролактину в крові. Тому і в даному випадку мастодинон надає позитивний вплив і сприяє нормалізації гормонального фону. Крім того, до складу мастодинона входять рослини із заспокійливими (седативними) властивостями, що також важливо при лікуванні ПМС. Лікування ПМС мастодиноном також повинно бути тривалим: не менше трьох менструальних циклів поспіль.

  Мастодинон діє повільно, але вірно, якщо його застосовувати за призначенням лікаря і після обстеження.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.