Почервоніння очей — привід звернутися до офтальмолога

Почервоніння очей — це дуже поширена проблема, пов’язана з запаленням або розширенням кровоносних судин в очах. У почервоніння очей може бути безліч причин, від незначних до серйозних, при яких потрібна невідкладна медична допомога.

Причини

Серед найпоширеніших причин почервоніння очей — напруга очей і кашель. Через це білки можуть яскраво-червоними — такий стан називається Субкон’юнктивально крововиливом. Хоча вид червоних очей може викликати неспокій, як правило, це зовсім не небезпечно для людини. Якщо почервоніння очей не супроводжується болем та іншими симптомами, як правило, турбуватися не варто. У більшості випадків таке почервоніння швидко проходить.

У деяких випадках, однак, почервоніння очей буває викликано наступними порушеннями:

 • Блефарит — запалення фолікулів вій по краях вік. Збудниками блефарити звичайно є бактерії, що живуть на шкірі. Крім почервоніння очей, симптомами блефарита можуть бути свербіж і виразки на століттях;
 • Кон’юнктивіт — запалення кон’юнктиви, оболонки, що покриває поверхню очного яблука і віко зсередини. Це порушення може бути викликане вірусами, бактеріями, алергією або роздратуванням в результаті впливу різних факторів. Інфекційний кон’юнктивіт може бути заразним;
 • Виразка рогівки, як правило, викликана бактеріями або вірусною інфекцією;
 • Увеїт — запалення судинної оболонки очного яблука. Часто це пов’язано з аутоімунними розладами, інфекціями або впливом токсинів. Застуда або алергія;
 • Присутність сторонніх предметів в очах;
 • Гостра глаукома — різке підвищення внутрішньоочного тиску, яке є надзвичайно болючим і може викликати серйозне порушення зору. При гострій глаукомі потрібна невідкладна медична допомога. Значно частіше зустрічається хронічна глаукома, яка розвивається поступово;
 • Подряпини на рогівці, викликані піском, пилом, занадто частим використанням контактних лінз та іншими факторами;
 • Прийом антикоагулянтів і інші фактори, які можуть сприяти розрідженню крові.
 • Лікування

  Лікування при почервонінні очей залежить від його причини. Якщо очі почервоніли в результаті попадання в них будь-яких чужорідних субстанцій, слід ретельно промити очі. Також слід вчинити, якщо в очі потрапили якісь хімічні речовини.

  Якщо почервоніння очей пов’язано з кон’юнктивітом, намагайтеся якомога рідше торкатися до хворого ока, і не тріть очі, щоб уникнути поширення інфекції. Протягом дня прикладайте до очей прохолодні й теплі компреси, не використовуйте макіяж і не носите контактні лінзи, поки інфекція не пройде.

  При блефариті потрібно як мінімум двічі в день на п’ять хвилин прикладати до очей теплий компрес. Вранці і перед сном потрібно обережно промивати очі за допомогою теплої води, ватного диска і дитячого шампуню.

  Зверніться на терміновою медичною допомогою, якщо очі почервоніли в результаті проникаючої травми (в цьому випадку, ймовірно, пацієнт буде відчувати біль та інші симптоми), а також, якщо почервоніння очей супроводжується такими симптомами, як помутніння видимих предметів і сплутаність свідомості, нудота і блювота, бачення ореолів навколо джерел світла.

  Проконсультуйтеся з лікарем, якщо почервоніння очей не проходить протягом одного-двох днів, якщо з’явився біль в очах і / або змінилося зір, а також, якщо підвищилася чутливість очей до світла, або з’явилися жовтуваті або зеленуваті виділення з очей.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.