Початок пологів: п’ять головних ознак

На самому початку вагітності жінки часто задаються питанням, чи правда вони вагітні, або зміни в організмі їм тільки здаються. Все прояснюється, коли майбутня мама відправляється до лікаря. Приблизно те ж відбувається в кінці вагітності. Відчуваючи всередині себе щось незвичайне, багато хто сумнівається, чи правда це починало пологів, або тільки помилкова тривога. І в деяких випадках для прояснення ситуації знову потрібен лікар.

Почуття полегшення

Коли дитина перед пологами переміщається нижче, щоб бути ближче до шийки матки, жінка відчуває деяке полегшення, в тому числі, стає легше дихати, так як зменшується тиск на діафрагму. Полегшення може наступити як за кілька годин, так і за кілька тижнів до початку пологів. При цьому матка стане сильніше тиснути на сечовий міхур і позиви до сечовипускання можуть почастішати.

Відхід слизової пробки

Протягом всієї вагітності на шийці матки збирається слиз, яка утворює так звану слизову пробку. Коли шийка матки починає відкриватися, слизова пробка виходить через піхву назовні. Це можуть бути прозорі, рожеві виділення, або виділення з невеликою кількістю крові. Пологи зазвичай починаються протягом 1-2 діб після відходу слизової пробки, але іноді їх доводиться чекати ще близько двох тижнів.

Родові сутички

Безпосередньо під час сутичок живіт стає твердим на дотик. У проміжках між переймами матка розслабляється, і живіт стає м’яким. Кожна жінка відчуває сутички по-різному, і навіть в однієї жінки ці відчуття можуть бути різними під час різних вагітностей. Зазвичай на початку пологів перейми викликають дискомфорт або тупий біль в спині і нижній частині живота. Сутички рухаються хвилеподібно від верху матки до її нижньої частини. Деякі жінки описують перші сутички як сильні менструальні спазми (на пізніх етапах пологів перейми стають значно сильніше). Від тренувальних схваток, або сутичок Брекстона-Хікса, справжні родові відрізняються тим, що вони не припиняються при зміні положення тіла або розслабленні.

Як відрізнити початок справжніх пологів від помилкових пологів?

Характеристика сутичок

Помилкові пологи

Справжні пологи

Як часто ви відчуваєте сутички?

Сутички через нерівні проміжки часу, не стають частіше.

Сутички через рівні часові інтервали, тривають приблизно 30-70 секунд; згодом частішають.

Сутички змінюються при русі?

Сутички можуть пройти після того, як ви пройдетеся або посидьте. Іноді вони припиняються в результаті зміни положення тіла.

Сутички тривають, незважаючи на рухи.

Наскільки сильні перейми?

Як правило, помилкові сутички слабкі і можуть лише трохи посилюватися. Іноді вони досить сильні при появі, і потім поступово слабшають.

Перейми поступово посилюються.

Де ви відчуваєте біль?

Тренувальні перейми зазвичай відчуваються тільки в передній частині черевної порожнини і в області тазу.

Біль починається в попереку і переміщується в передню частину черевної порожнини.

Як зрозуміти, що пора відправлятися в лікарню?

Якщо ви припускаєте, що у вас починаються роду, почніть записувати час початку і закінчення сутичок. Часовий інтервал між слабкими сутичками зазвичай становить 15-20 хвилин, і такі сутички тривають 60-90 секунд. Поступово перейми частішають, поки тимчасові проміжки між ними не стають менше п’яти секунд. Якщо сутички у вас стали настільки частими, відправляйтеся в лікарню. Активна фаза пологів (у цей час ви вже повинні бути в лікарні) зазвичай характеризується сильними переймами, які тривають 45-60 секунд і інтервалами в 3-4 хвилини.

Якщо лікарня знаходиться далеко та / або в тому місці, де ви живете, на дорогах бувають великі пробки, можна вирушати в лікарню вже на першому етапі пологів — під час так званої латентної фази. Однак при можливості краще провести її будинку. Щоб відволіктися від болю, подивіться кіно або почитайте. Якщо у вас є кішка, візьміть її до себе на коліна і погладьте — це добре заспокоює нерви і навіть, за деякими даними, зменшує біль.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.