Побічні ефекти пробіотиків: є чого побоюватися

загрузка...

Прибуток, або дружелюбні бактерії, вважаються такими ж безпечними, як і інші харчові добавки, але досить часто вони надають шкідливий побічна дія.

Пробіотичні добавки, що містять живі мікроорганізми, можуть викликати перенаселення кишкового тракту бактеріями і, отже, інфекцію в якості побічного ефекту. Ризик такого побічної дії пробіотиків існує для новонароджених, літніх людей та людей з сильно ослабленою імунною системою. Щоб вилікувати такий вид інфекції, необхідно приймати антибіотики. Отже, великі дози пробіотиків слід приймати з обережністю.

Шлунково-кишковий розлад

Одним з найпоширеніших побічних ефектів пробіотиків є шлунково-кишковий розлад. Прийом пробіотиків у великих кількостях зазвичай відновлює баланс кишкової флори, але в деяких випадках може викликати неприємні відчуття в області живота і газоутворення. Крім великих доз пробіотиків такі проблеми може також викликати процес біологічної адаптації. Проблеми з травленням можуть виникати час від часу. Вони досить швидко проходять і з часом зовсім перестають турбувати.

Існує можливість того, що прийом пробіотиків призведе до нетипових зрушень в процесі метаболізму, так як дружелюбні бактерії викликає невеликі зміни в діяльності товстого кишечника. У деяких випадках може час від часу спостерігатися уповільнення ритму спорожнення кишечника, в інших випадках позиви можуть виникати занадто часто. Також зміна метаболізму під час прийому пробіотиків може привести до набору ваги, втрати ваги і до порушення засвоєння поживних речовин. І хоча більшість тих, хто приймає пробіотики, відчувають виключно позитивні зміни метаболізму, бувають випадки, коли пробіотики надають побічна дія, пов’язане зі зміною обміну речовин.

Імунна система

До інших побічних ефектів відноситься надмірне роздратування імунної системи. У тих випадках, коли організм приймає пробіотики за збудників інфекції або чужорідні організми, він може відреагувати на їх появу таким же чином, яким він реагує на появу інфекції. Результатом може бути підвищення температури, хронічна втома і підвищений рівень лейкоцитів у крові. Ще недостатньо добре вивчено дію пробіотиків на людей, які страждають від аутоімунних захворювань. Незважаючи на те, що пробіотики можуть допомогти при лікуванні даних захворювань, існує можливість виникнення рідкісних або невідомих ускладнень.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.