Побічні ефекти пластики губ: наскільки це небезпечно

Пластика губ — це не тільки горезвісне збільшення губ за рахунок ін’єкцій полімерів, але і цілий комплекс пластичних операцій, призначених, в тому числі, і для корекції губ. Так, наприклад, не меншою популярністю, ніж збільшення губ, користується операція по зменшенню губ або корекції їх форми. Пластика губ в сучасному суспільстві вельми популярна (не в останню чергу завдяки численним знаменитостям, практично в масовому порядку звертаються до послуг пластичних хірургів). Тим не менш, незважаючи на розвиток індустрії краси, пластика губ і раніше може бути процедурою досить ризикованою і пов’язаної з низкою побічних ефектів.

Що таке пластика губ

У більшості випадків пластика губ призначена для збільшення обсягу та корекції форми губ. Так звана контурна пластика губ фактично являє собою ін’єкції спецільних гелів на основі силоксани або гіалуронової кислоти: за допомогою голки гель вводиться під шкіру в куточках губ, а потім розподіляється під шкірою рівномірно. Перший вид препаратів сьогодні застосовується достатньо рідко — це пов’язано, в першу чергу, з тим, що штучні препарати на основі силоксани організм сприймає як чужорідні, що, в свою чергу, може викликати ряд небажаних побічних ефектів. А ось у ін’єкцій препаратів на основі гіалуронової кислоти таких негативних наслідків немає, оскільки гіалуронова кислота — природний інгредієнт, присутній в організмі людини. Саме тому гіалуронова кислота застосовується при виробництві самих різних косметичних продуктів. Втім, і у ін’єкцій препаратів на основі гіалуронової кислоти є ряд побічних ефектів.

 • перше, ефект від такої пластики не настільки довговічний (в більшості випадків досягнутий обсяг і форма губ зберігаються протягом всього декількох місяців),
 • друге, як і будь-які інші так звані «філлери», такі гелі можуть викликати почервоніння в місці ін’єкції, тимчасове відчуття оніміння, невеликий набряк.
 • Крім того, у випадку з препаратами на основі гіалуронової кислоти існує ризик розсмоктування кислоти всього через кілька тижнів, в результаті чого початковий обсяг і форма губ повертаються. У такому випадку рекомендується повторення процедури пластики губ. Найпоширеніший побічний ефект пластики губ — це виникнення невеликого набряку. Як правило, після періоду реабілітації, що становить від двох до чотирьох днів, будь-які наслідки пластики губ, будь то набряк, почервоніння або синці, зникають самостійно. Нарешті, важливий фактор — професіоналізм фахівця, що виконує процедуру: недбалість при проведенні пластики губ, використання непродезинфікованих інструментів можуть призвести до інфекції.

  Побічні ефекти пластики губ: міфи і факти

  Одне з найбільш поширених помилок, пов’язаних з пластикою губ, полягає в тому, що такі процедури бесполезненни. Насправді ж поява больових відчуттів залежить від виду процедури: наприклад, збільшення обсягу та корекція форми губ за допомогою ін’єкцій біогелів, дійсно, супроводжується незначними больовими відчуттями, а найчастіше, за рахунок місцевої анестезії, є абсолютно безболісним. Якщо ж для корекції губ необхідно безпосереднє хірургічне втручання, то, як і будь-яка інша операція, така процедура може бути досить болючою — а в деяких випадках больові відчуття зберігаються протягом певного періоду реабілітації. У будь-якому випадку, неприємні відчуття після пластики губ мінімальні і легко знімаються прийомом спеціальних болезаспокійливих медичних препаратів.

  Вважається, що пластика губ — процедура досить ризикована в першу чергу тому, що так звані «філлери», ін’єкції яких застосовуються для збільшення обсягу і зміни форми губ, можуть викликати алергічну реакцію. На ділі ж ризик виникнення алергії не можна вважати поширеним побічним ефектом — і, більш того, оскільки більшість сучасних препаратів для пластики губ проводиться на основі натурального речовини, гіалуронової кислоти, ризик алергічної реакції мінімальний. Тим не менш, в деяких випадках перед проведенням процедури проводиться тест на сумісність препарату, призначеного для ін’єкцій.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.