Побічні ефекти пластики грудей — зустрічаються досить часто

Пластичні операції на молочній залозі сьогодні є одними з найбільш частих операцій в клініках пластичної хірургії. Відбір пацієнтів для таких операцій, техніка їх проведення і післяопераційна реабілітація проводяться за певними стандартами обов’язковим для всіх клінік. І все ж побічних ефектів деколи уникнути не вдається.

З якою метою проводиться пластика грудей і кому вона протипоказана

Пластика грудей найчастіше поводится з метою збільшення її обсягу — в цьому випадку застосовуються спеціальні імплантати. Проводяться і операції по зменшенню грудей, а також її підтяжка і пластика сосків. У всіх цих операціях є свої особливості, позитивні і негативні сторони, а також побічні ефекти.

Часто причиною побічних ефектів після пластики грудей є неправильний відбір пацієнтів, без урахування всіх показань і протипоказань, коли пластичний хірург керується лише побажаннями пацієнтів.

Існують загальні для всіх пластичних операцій грудей протипоказання, дотримуватися яких обов’язково. В першу чергу це будь-які пухлини, як злоякісні, так і доброякісні — операція може стимулювати їх зростання.

Іншим значущим протипоказанням є цукровий діабет, сприяючий зниженню імунітету, у зв’язку з чим можливий розвиток післяопераційних гнійних ускладнень, які можуть звести нанівець усі зусилля хірурга. Тяжкі серцево-судинні захворювання, туберкульоз, будь-які гострі захворювання, загострення хронічних захворювань, порушення згортання крові також є протипоказаннями для такого роду оперативних втручань.

Побічні ефекти, які можуть проявитися відразу після операції

Відразу після операції побічні ефекти можуть бути незначними, з часом вони проходять. До таких побічних ефектів належать почервоніння, набряк, гематоми і болю в місці проведення операції. Іноді якийсь час тримається порушення чутливості в цій області (зниження чутливості, відчуття повзання мурашок і так далі) але і це проходить досить швидко. Кровотечі після пластики грудей зустрічаються рідко і в основному у пацієнтів зі зниженими згортання здатності крові.

Але можуть бути і значні побічні ефекти. Так, при інфікуванні післяопераційної рани в подальшому можлива зміна зовнішнього вигляду молочної залози, розвиток рубців. Можливий розвиток та келоїдних рубців — цей побічний ефект залежить вже від індивідуальних особливостей організму жінки. Проявляється він у вигляді яскраво-рожевих блискучих рубців на місці післяопераційної рани, схильних до розростання.

Іноді, якщо порушується іннервація сосків, змінюється їх чутливість — такі зміни можуть залишитися назавжди.

Віддалені побічні ефекти пластики грудей

Після операції збільшення грудей з використанням імплантатів можливо розростання навколо них щільної сполучної тканини, що робить молочну залозу занадто щільною, нееластичною і значно знижує косметичний ефект операції. Такий побічний ефект носить назву капсульної контрактури, ліквідувати його можна тільки за допомогою нової пластичної операції по видаленню і заміні імплантату і висіченню капсули. Застосування сучасних імплантатів з текстурованою поверхнею знизило число таких побічних ефектів.

Через деякий час після операції можливе також підтікання імплантату — це не дуже страшно, так як сучасні імплантати виробляють з безпечних матеріалів, нейтральних по відношенню до тканин людини, які довго можуть зберігати форму. Імплантат може також лопнути в результаті травми або сильного стиснення, що призведе до негайного або поступового (в залежності від характеру розриву і виду імплантата) зміни форми грудей. У такому разі допоможе тільки операція по вилученню і заміні протезу.

Якщо імплантат не був поміщений у спеціальний «кишеню» з власних тканин жінки, то він може змінювати своє положення, відповідно і груди втратить свою форму. Виправити це може тільки повторна операція.

Іноді, особливо, якщо використовуються занадто великі імплантати, молочні залози розташовуються дуже близько один до одного або навіть зростаються. Такий побічний ефект може бути виправлений за допомогою операції і заміні занадто великих імплантатів на менші за розміром.

Нарешті, істотним побічним ефектом може бути зниження можливості своєчасного виявлення онкологічних захворювань молочної залози, так як імплантат може закривати розвивається пухлина і її важко буде виявити за допомогою ультразвукових і рентгенологічних методів дослідження.

При проведенні пластики грудей кожна жінка повинна знати, що будь-яка хірургічна операція завжди чревата побічними ефектами та ускладненнями, розвиток яких в рівній мірі залежить, як від роботи пластичного хірурга, так і від особливостей організму самої жінки.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.