Побічні ефекти пластики — чи не занадто велика жертва для краси?!

Покінчено з плоскою грудьми, зморшками і в’ялими стегнами … Сучасна пластична хірургія досягла великих висот, стала більш доступною і менш небезпечною. Однак не варто думати, що подібне втручання в організм не має жодних побічних ефектів. Має, причому, як фізіологічні, так і психологічні. Про них потрібно пам’ятати і добре подумати, перш ніж зважитися на пластику.

Коли мрія стає кошмаром

Хірургічна операція тягне за собою не тільки кардинальні зміни, але і ускладнення, і побічні ефекти. Через них заповітна мрія про нову зовнішності деколи супроводжується неприємними наслідками.

Загальні розповсюджені небезпеки і побічні ефекти пластики

 • Анестезія. Яка б не була анестезія, місцева або загальна, вона тягне за собою ризики, про які пацієнт повинен дізнатися на консультації перед тим, як погоджуватися на операцію. Побічний ефект анестезії може бути різним — від простої алергічної реакції до смерті.
 • Кровотеча. Навіть невеликий вплив під час операції може спровокувати внутрішню кровотечу. Якщо воно не дуже серйозне, воно затягується самостійно. Якщо ні, лікареві потрібно вдатися до дренажу, усуненню крові. Якщо кровотеча зовнішнє, воно розцінюється як менш небезпечне, але іноді хірургу потрібно робити нові розрізи.
 • Інфекція. Вона проявляється через кілька днів після операції. Якщо вона серйозна, потрібна госпіталізація.
 • Освіта шрамів і рубців. Будь-яка хірургічна операція залишає після себе шрами. Швидкість заживання швів залежить від індивідуальних особливостей людини (у когось це займає 6-12 місяців, в окремих випадках — до трьох років). Шрам може ставати червоним і запалених, що особливо неестетично виглядає на відкритих ділянках тіла. Приблизно через місяць він повинен зажити і стати до своєї фінальної стадії світлим і плоским.
 • Найпоширеніші види пластичних операцій на сьогоднішній день: збільшення грудей, губ, а також підтяжка обличчя. Всі ці види операцій мають свої небезпеки, ризики, побічні ефекти.

  Грудні імплантати

  Головним ускладненням від імплантації грудних імплантатів стає «капсульна контрактура». Формування капсули навколо імплантата є нормальною реакцією організму, який формує свого роду мембрану навколо будь чужорідної йому тканини, щоб ізолювати і захистити себе. Але в деяких випадках, ця мембрана потовщується, щоб сформувати волокнисту оболонку: це і є капсульна контрактура. Залежно від ступеня тяжкості, формування цієї оболонки може бути болючим і викликати ускладнення, і тоді потрібно повторна пластична операція.

  Ще існує ризик розриву, який може бути спровокований різким ударом або віком імплантату. Гель може залишатися в фіброзної оболонці навколо імплантату (без симптомів) або виходити за її межі, що може викликати негативну реакцію організму на чужорідне тіло (відторгнення), і тоді утворюються вузлики (сілікономи), а іноді запалення лімфатичних вузлів. У разі розриву імплантат віддаляється хірургічним шляхом і замінюється на новий.

  Також при пластиці грудей можуть проявлятися такі побічні ефекти:

 • асиметрія молочних залоз;
 • зниження чутливості грудей і в особливості зони сосків;
 • хворобливі відчуття і загальний дискомфорт, особливо при ходьбі, заняттях спортом, перед місячними.
 • Поширеною проблемою після пластики молочних залоз є зміна обсягу, яке знижує естетичний ефект від операції. Волокниста оболонка навколо імплантату стискається і зовні грудей можуть виглядати по-різному. Передбачити такі побічні ефекти неможливо, а при виявленні проблеми, що відбувається, як правило, через кілька місяців після операції, можна зробити невелику корекцію.

  Побічні ефекти контурної пластики з гіалуронової кислотою

  Як правило, ризики контурної пластики пов’язують з нерассасивающіміся препаратами. Гіалуронова кислота є справжнім локомотивом сучасної естетичної медицини. Технічно дозування легко вивіряється, сама ж кислота має дуже мало побічних ефектів. За оцінками французьких фахівців на частку препаратів гіалуронової кислоти припадає всього 0,01% ускладнень. Але коли вони відбуваються, вони стають серйозними. Одним з найбільш критичних є можливість отримати некроз шкіри, якщо продукт вводиться, наприклад, в спинку носа. В результаті ви можете отримати тромбоз судин, який потягне за собою некроз тканин.

  Поширеність, доступність, відносна безпека гіалуронової кислоти призвели до того, що її стали широко використовувати, щоб збільшити об’єм грудей і сідниць, щоб замінити небезпечні імплантати. Але тут мова йде про величезних кількостях кислоти, до 300 кубиків. Спочатку ця ідея здалася чудовою, але потім почали з’являтися ускладнення, побічні ефекти, організм пацієнтів реагував освітою ущільнень і запальними процесами. Потім потрібно додаткове втручання, яке знову залишало неприємні шрами. Ін’єкції гіалуронової кислоти в сідниці приводили навіть до загибелі людей, тому що препарат був введений у велику посудину, викликаючи масивну емболію (закупорку).

  Ботокс

  Ще одна зірка естетичної медицини — ботокс. Якщо гіалуронову кислоту називають філерів, що заповнює вільний простір, ботокс робить стримуючий ефект, не дозволяючи м’язам скорочуватися. Він використовується в основному для усунення та попередження зморшок на лобі і «гусячих лапок».

  Чарівний ефект ботокса зробив його суперпопулярним, що призвело до надмірного розповсюдження та зловживанню. Ботокс буквально паралізує м’яз, і якщо не розрахувати дозування, він може навіть викликати смерть від паралічу. Менш жорсткий побічний ефект від ботокса — неживе обличчя, труднощі в міміці. Але, на щастя, цей ефект звернемо і через деякий час (кілька місяців) дія його закінчиться.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.