Побічні дії мастодинона — дуже незначні

Побічні дії мастодинона, як і у будь-якого іншого препарату рослинного походження, виражені незначно. Тим не менш, вони є і їх потрібно враховувати при призначенні цього лікарського препарату жінкам. У разі виражених побічних ефектів мастодинон відміняють.

Від чого залежить побічна дія мастодинона

Мастодинон посилює ефективність допаміну — речовини, яка виробляється гіпоталамусом (відділом головного мозку, що відповідає за роботу ендокринної системи). Допамін пригнічує секрецію гормону гіпофіза пролактину і тим самим надає гармонізуючий дію на синтез жіночих статевих гормонів. Пролактин є основним «винуватцем» таких патологічних процесів в організмі жінки, як порушення менструального циклу, передменструальний синдром, біль у молочних залозах, пов’язані з менструальним циклом, мастопатія.

Відбувається це тому, що пролактин знижує секрецію гормонів гіпофіза, стимулюючих синтез жіночих статевих гормонів, через що порушуються процеси дозрівання яйцеклітини, овуляції (виходу яйцеклітини з яєчника) і функціонування жовтого тіла із секрецією прогестерону. Під дією мастодинона нормалізується друга фаза менструального циклу і ліквідується порушення співвідношення між естрогенами і прогестероном — жіночими статевими гормонами, що забезпечують нормальне функціонування статевої системи жінки.

Пролактин стимулює процеси розростання тканини молочних залоз, утворення сполучної тканини і розширення проток молочних залоз. Придушення синтезу пролактину викликає зворотний розвиток патологічних процесів у молочних залозах.

Побічні ефекти мастодинона пов’язані з гормональним дисбалансом в організмі жінки. Тому мастодинон рекомендується призначати тільки після попереднього обстеження. Особливо важливо дослідження крові на гормони.

Побічні дії мастодинона на обмін речовин

Пролактин не є зайвим гормоном, він виконує в організмі свою функцію. Небезпечна його підвищена концентрація в крові. Якщо освіта пролактину пригнічується занадто сильно, можлива поява вугрів, так як під дією пролактину правильно розвиваються сальні залози. Угри ж виникають при порушенні їх розвитку.

Можливо також збільшення маси тіла, яке відбувається за рахунок підвищення секреції естрогенів — жіночих статевих гормонів, під дією яких відбувається формування тіла за жіночим типом, з відкладенням жиру в області живота і стегон.

Побічні дії мастодинона на центральну нервову систему

До складу мастодинона входить екстракт прутняка, особливістю якого є збудливу дію на центральну нервову систему. Під дією цієї речовини у деяких жінок може з’являтися рухове і психічне збудження, головні болі, сплутаність свідомості і навіть галюцинації (жінка починає бачити, чути або відчувати те, чого насправді немає). Іноді, навпаки, з’являється слабкість, зниження настрою (депресія).

Дуже рідко під впливом мастодинона порушується робота гіпоталамуса, збивається менструальний цикл, з’являються (чи посилюються) болі в молочних залозах.

Появи такого побічного ефекту зустрічається рідко і багато в чому залежить від індивідуальних особливостей центральної нервової системи жінки. У таких випадках прийом мастодинона слід припинити.

Побічні дії мастодинона на шлунково-кишковий тракт

Таблетки мастодинона містять молочний цукор. Побічні ефекти мастодинона на шлунково-кишковий тракт у більшості випадків пов’язані з індивідуальними особливостями жінки — нестачі в її організмі ферментів для переробки простих цукрів, особливо, молочного цукру — лактози, для засвоєння якого потрібен особливий фермент — лактаза.

Якщо прості цукри не засвоюються в кишечнику, то це викликає здуття живота (метеоризм), болі спастичного характеру, іноді — рідкі випорожнення. У такому випадку таблетки мастодинона слід замінити на краплі, у складі яких простих цукрів немає.

Побічні дії мастодинона у вигляді алергічних реакцій

Рослинні речовини часто викликають різні алергічні реакції. До складу мастодинона входить шість екстрактів їх рослин, кожен з яких може викликати алергічну реакцію. Те, що ці рослинні речовини входять до складу препарату в мікроскопічних дозах (мастодинон — гомеопатичний препарат, а в гомеопатії завжди використовуються надмалі дози препаратів) не має ніякого значення — алергічні реакції виникають при будь-яких кількостях речовини, до яких в організмі є індивідуальна непереносимість.

Проявляються алергічні реакції на мастодинон найчастіше у вигляді сверблячих висипів. Іноді це може бути кропив’янка з переходом в набряк Квінке.

І все ж мастодинон є достатньо безпечним і при цьому ефективним препаратом.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.