Платні пологи: достоїнства і недоліки

Сьогодні жінок все частіше лякає неувага, а часом і просто хамство державної служби допомоги породіллі. Хтось намагається вирішити проблеми традиційним шляхом, заплативши лікаря, але все більше людей вдаються до офіційних платних послуг. Що ж вони отримують, заплативши за пологи?

Укладення договору на платні пологи

Платні пологи подразумевают висновок офіційного договору між лікувальним закладом (пологовим будинком) або страховою компанією і вагітною жінкою на проведення пологів за плату. У договорі можуть обумовлюватися як стандартні, так і додаткові (за бажанням жінки) послуги.

До стандартного набору послуг, що надаються відносяться: прикріплений до жінки акушер-гінеколог (можна включити в договір також акушерку, анестезіолога і неонатолога), передбачуваний спосіб родопомочі (але в договорі повинно зазначатися, що він може змінитися в залежності від стану жінки), всі медичні послуги з обстеження жінки до і після пологів, проведення або повна відсутність знеболення під час пологів, присутність під час пологів чоловіка або інших людей за бажанням жінки, умови перебування жінки в пологовому і післяпологовому відділенні, а дитину в одній з нею палаті або в дитячому відділенні.

Чим краще чергового індивідуальний акушер-гінеколог

Якщо в договір включено пункт про індивідуальне акушер-гінеколог, то він вперше оглядає жінку за кілька тижнів до пологів (зазвичай в 36-37 тижнів) і веде її вже до самих пологів. При цьому в разі необхідності жінці призначається додаткове обстеження і консультації фахівців. Таким чином, до моменту пологів акушер-гінеколог добре знає всі індивідуальні особливості жінки, має готовий план ведення пологів та розроблену тактику прийому пологів у разі будь-яких непередбачених обставин. Це дуже важливо і для лікаря, і для самої жінки, так вона відчуває себе захищеною і спокійно чекає пологів. Впевненість у собі жінці додає і те, що вона в будь-який момент може викликати лікаря на пологи по телефону (в договорі вказується, що їй зобов’язані надати номери його телефонів). Індивідуальний акушер-гінеколог спостерігає жінку і після пологів.

Якщо в договір включено анестезіолог, то він також оглядає жінку ще до пологів, у разі потреби призначає їй обстеження, рекомендує найбільш підходящі для неї методи знеболюванні. Під час пологів анестезіолог, зазначений у договорі, також викликається. Акушерка і неонатолог присутні на пологах.

Можливість вибирати спосіб родопомочі

Жінка може самостійно вибрати спосіб родопомочі. Але краще, якщо вона це зробить після огляду та бесіди з індивідуальним акушером-гінекологом, так як самій їй може бути важко зорієнтуватися в цьому питанні. Родопоміч може супроводжувати фізіологічні пологи, а може оперативні (кесарів розтин). У контракті деякі жінки вказують, що хочуть або, навпаки, відмовляються від тих чи інших методик, застосовуваних під час пологів (наприклад, від стимуляції пологів). Якщо це робиться без консультації лікаря, то при пологах може пов’язувати йому руки, тоді як методика може бути необхідною саме для даної жінки. Іноді вибір породіллі в договорі вказується один, а фактично жінці з її згоди надаються інші послуги, тоді в договір постфактум вносяться зміни.

Під час пологів жінка забезпечується всіма необхідними лікарським засобами, а також матеріалом, який буде потрібно в разі оперативного втручання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.