Пластика живота — складно і небезпечно

Пластика живота потрібно при розтягуванні шкіри та м’язів живота після вагітності, при різкій швидкої втрати ваги і в деяких інших випадках. Це дуже непроста пластична операція, яка може викликати ряд ускладнень. Тому для її проведення потрібна висока кваліфікація пластичного хірурга.

Що таке пластика живота і її види

Пластика живота (абдомінопластика) являє собою операцію корекції передньої черевної стінки. При цьому в разі необхідності проводиться видалення зайвого жиру, підтяжка м’язів, висічення і видалення зайвої шкіри, що призводить до відновлення тонусу передньої черевної стінки.

Виділяють стандартну пластику живота з переміщенням пупка на нове місце і міні-пластику, при якій пупок залишається на колишньому місці, а надлишки тканин висікаються і видаляються на просторі під пупком. Після такої операції залишається рубець над лобком довжиною близько 20 см. Іноді пластика живота проводиться після ліпосакції (відсмоктування жиру). У деяких випадках під час операції пластики живота зміцнюється черевна стінка з метою усунення грижі, наявної в цій області.

Показання та протипоказання для пластики живота

Пластика живота проводиться в наступних випадках:

 • при в’ялому відвислому животі, в тому числі після пологів або після різкої втрати ваги;
 • при розходженні або перерозтягання м’язів живота, наприклад, після операцій з приводу пухлин передньої черевної стінки;
 • при жировій деформації живота, в тому числі при наявності шкірно-жирового «фартуха», який неможливо видалити іншими методами;
 • при наявності на шкірі живота великої кількості розтяжок в поєднанні з надлишками шкіри;
 • з метою корекції грубих післяопераційних рубців в області передньої черевної стінки;
 • з метою корекції горбів і видалення надлишків шкіри після невдало проведеної ліпосакції.
 • Протипоказаннями для пластики живота є:

 • важкі захворювання внутрішніх органів (серця, легень, нирок, печінки) з порушенням їх функції;
 • зниження згортання здатності крові;
 • важкий цукровий діабет з вираженим порушенням імунітету;
 • важкі ступені ожиріння (такі хворі повинні лікуватися у ендокринолога);
 • вагітність, в тому числі планована на найближчий час.
 • Як проводиться операція пластики живота

  Пластика живота проводиться тільки обстеженим пацієнтам, у яких не виявлено протипоказань для операції. Перед операцією хірург разом з пацієнтом розбирають хід майбутньої пластики живота і її результати. У сучасних клініках пластичної хірургії це робиться за допомогою комп’ютерного моделювання.

  Операція пластики живота — це складна об’ємна операція, яка проводиться під загальним наркозом протягом декількох годин. Робиться горизонтальний розріз в області низу живота (рубець потім ховається в складці живота), якщо розійшлися м’язи та сухожилля живота, то їх зшивають, видаляють жир і надлишки шкіри. А так як при цьому зміщується пупок, то його доводиться переносити на інше місце.

  При міні-пластиці віддаляється менший обсяг шкіри і переносити пупок немає необхідності. На післяопераційну рану накладаються косметичні шви і встановлюються дренажі (гумові трубки) з метою виведення тканинної рідини. Після цього на рану накладається стерильна пов’язка і надівається спеціальний компресійний бандаж, який утримує передню черевну стеку в правильному положенні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.