Пластика вух — коли вона дійсно необхідна?

Якщо вас або вашої дитини дуже не влаштовує природна форма вух, можна вдатися до пластичної операції по усуненню цієї проблеми. Найчастіше за допомогою отопластики усувають капловухість. Фахівці кажуть, що найкраще робити цю операцію у віці від чотирьох до чотирнадцяти немає, але в реальності мало хто з батьків погоджується відправити свою дитину на операцію — не кажучи вже про те, що далеко не у всіх на це бракує коштів. Таким чином, найбільш часто пластику вух роблять дорослі люди.

Як роблять пластику вух

З розвитком медицини пластичні операції стають все простіше — принаймні, з точки зору пацієнта: операція займає відносно небагато часу, і відновлення після операції відбувається досить швидко.

Існує кілька способів робити пластику вух. При використанні одного з них лікар видаляє частину хряща — основного структурного елементу вуха. В іншому варіанті хрящ загинають і зшивають, у третьому — з вуха видаляють частину шкіри, а не хряща. Незалежно від використовуваного методу, спочатку лікар робить маленькі надріз на задній частині вуха, а потім приступає до необхідних процедур. Після завершення операції місце надрізу зашивають.

Підготовка до операції

Перш за все, пацієнт обговорює з лікарем подробиці майбутньої операції. Пацієнт говорить про свої очікування та переваги і вони разом з лікарем вибирають найкращий спосіб для досягнення бажаного результату. Після операції людині необхідно залишатися вдома, щонайменше, один тиждень. Пацієнт повинен заздалегідь подбати про це — взяти відпустку на роботі, або отримати дозволи протягом деякого часу працювати з дому.

Сама операція триватиме від двох до трьох годин — тривалість залежить від ступеня складності операції в кожному окремому випадку. В особливо складних випадках операція може зайняти більше трьох годин — всі ці деталі лікар повинен обговорити зі своїм пацієнтом заздалегідь.

У деяких випадках дорослим пацієнтам роблять пластику вух із застосуванням місцевий анестетиків і седативних засобів. При бажанні пацієнт може попросити повну анестезію. Дітям перед операцією з корекції форми вух завжди роблять повну анестезію, щоб вони точно не змогли рухатися під час операції.

Якщо операцію проводитимуть під повним наркозом, пацієнту не можна їсти і пити вранці перед операцією. Вечеряти напередодні дня операції рекомендується дуже легкою їжею.

Вирушаючи на операцію потрібно надіти вільну, зручний одяг. Не надягайте футболки або кофти з вузькими комірами. Найкраще підійде одяг на гудзиках або блискавці, яку вам не доведеться знімати через голову. Це особливо важливо для дітей.

Дорослим пацієнтам, у більшості випадків, можна вирушати додому в день операції. Попросіть когось відвести вас додому або викличте таксі. Сідати за кермо після наркозу може бути небезпечно. Дітям, а також пацієнтам, яким потрібна досить складна і тривала операцію, лікарі часто рекомендують провести хоча б одну ніч у лікарні.

Відновлення після операції

Після операції голова пацієнта повинна залишатися забинтованою протягом трьох днів, або, іноді, більше. Лікар розповість, через який час можна буде зняти пов’язку і як з нею спати і справлятися з щоденними справами. У деяких випадках пов’язку потрібно носити до трьох тижнів.

Якщо операція пройшла успішно, відновлення зазвичай проходить швидко і без ускладнень. На місці розрізу і шва залишиться рубець, проте з часом він стане менш помітним.

Як будь-яка інша операція, отопластика пов’язана з деяким ризиком. У рідкісних випадках у неї можуть розвинутися такі ускладнення, як інфекція та утворення згустків крові. Якщо після операції у вас з’являться такі симптоми, як: різке підвищення температури тіла, кровотеча з місця розрізу або запалення, потрібно негайно зв’язатися з лікарем.

У більшості випадків, однак, пластика вух проходить без проблем і пацієнти залишаються задоволені результатом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.