Пластика статевих губ — чи потрібно вам це?

Сьогодні в моді підтримувати своє тіло в ідеальному стані, тому все частіше жінки вдаються до інтимної пластиці, в тому числі до пластики великих і малих статевих губ. Це нескладна операція, яка проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає загального знеболювання.

Що таке пластика статевих губ і для чого вона проводиться

Пластика статевих губ (Лабіопластика) — це хірургічна корекція розміру і форми статевих губ. Ця операція може проводитися як з косметичною, так і з лікувальною метою.

Найчастіше проводиться пластика малих статевих губ, які в нормі повинні бути прикриті великими статевими губами. Але іноді малі статеві губи значно виходять за межі великих і при цьому часто є асиметричними. Найчастіше це є вродженим дефектом, який не надто помітний у дитинстві, але з віком набуває все більшого значення, так як малі статеві губи темніють і мають зовні непривабливий вигляд. Все це часто призводить жінку до самотності і розвитку неврозу.

Але цей дефект може бути не тільки косметичним. Такі малі статеві губи можуть стати воротами для інфекції, так як вони труться одна об одну, викликаючи подразнення слизової оболонки, куди потім потрапляють патогенні мікроорганізми. Тому Лабіопластика іноді проводиться і з лікувальною метою для профілактики інфекційно-запальних захворювань жіночих статевих органів.

Іноді збільшені малі статеві губи і клітор є наслідком підвищеного вмісту в крові жінки чоловічих статевих гормонів андрогенів. У цьому випадку показані гормональна корекція в поєднанні з Лабіопластика.

Проводиться і пластика великих статевих губ, але набагато рідше. Необхідність у ній виникає в тому випадку, якщо шкіра великих статевих губ розтяглася чи статеві губи атрофувалися (зменшилися в об’ємі) і не виконують свою основну функцію — перепони для попадання в область малих статевих губ і піхви інфекції та підтримки температурного режиму (попадання холодного повітря) .

Лабіопластика малих статевих губ

Хірургічна корекція малих статевих губ проводиться в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Після операції жінка може піти додому. Операцію роблять у тому випадку, якщо довжина малих статевих губ перевищує 4 см.

Проводиться операція укорочення малих статевих губ двома способами. Перший спосіб полягає в лінійній резекції (обрізання країв малих статевих губ). Цю операцію можна проводити як за допомогою скальпеля, так і за допомогою лазера або апарату для радіохвильової хірургії Сургітрон. Останні два способи гарні ще й тим, що сприяють знищенню будь-якої інфекції і попереджають кровотечі. На операційну рану накладаються саморассасивающіеся шви, які повністю зникають через два тижні.

Операція нескладна, триває від декількох хвилин (лазеро-і радіохвильова хірургія) до півгодини і звичайно не викликає ускладнень. Недоліком цього способу є те, що малі статеві губи втрачають свою природну складчастість.

Іншим способом проведення пластики малих статевих губ є видалення V-образних клаптів з обох сторін. Це дещо складніший метод, в результаті якого малі статеві губи зберігають свій природний вигляд.

При будь-якому способі проведення операції чутливість малих статевих губ не зменшується, а іноді навіть збільшується, так як з них знімається подразнення і оголюється клітор.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.