Пластика повік: ах, які оченята

Як відомо, очі — це «дзеркало» душі : вираз очей, стан шкіри в області навколо очей відіграють не останню роль у тому, як сприймають нас оточують. «Гусячі лапки» в куточках очей, набряклі повіки, мішки під очима — все це здатне вмить зіпсувати зовнішність і «подарувати» кілька зайвих років. Для корекції таких вікових змін та призначена пластика повік — комплексна пластична операція, що дозволяє вирішити низку серйозних проблем із зовнішністю.

Цікаво, що пластика повік — одна з найстаріших косметичних операцій: ще в 1478 році були описані перші методи блефаропластики (пластики вік), що передбачали висічення надлишкової шкіри верхніх повік. Терміном «блефаропластика» комплекс операцій, так чи інакше зачіпають верхні або нижні повіки, почали позначати на початку дев’ятнадцятого сторіччя (сама назва «блефаропластика» походить від грецького «блефарон», або «повіку» і «пластос» — «створення»). А в двадцятому столітті пластика повік стала — і залишається досі — однієї з найпопулярніших операцій, які виконуються пластичними хірургами. Популярність цієї операції, втім, не дивна — пластика повік за рахунок усунення цілого комплексу вікових змін може справді зробити людину молодше.

Пластика повік: комплексна корекція вікових змін

Основний принцип пластики повік, або блефаропластики — видалення хірургічним шляхом надлишків шкіри і, в деяких випадках, частини підшкірного жиру. Крім того, часто в ході пластики повік виконується не видалення, а перерозподіл жирової тканини для досягнення максимально природних результатів: пластика повік — процедура настільки тонка, що вимагає особливої уваги і кваліфікації, що найменша помилка пластичного хірурга може суттєво зіпсувати зовнішність.

Безпосередня процедура передбачає використання спеціальних хірургічних інструментів, необхідних для виконання розрізу на шкірі століття та подальшого накладення шва. У деяких випадках замість стандартних хірургічних ниток для закріплення розрізу після операції використовуються спеціальні хірургічні затискачі. Показання до пластики повік можуть бути різними — це і необхідність виправити ряд вікових змін, пов’язаних з неминучим старінням шкіри, і, в деяких випадках, усунення порушень зору, пов’язаного з віковими змінами століття (іноді опущення століття або втрата шкірою еластичності призводять до того, що людина не здатна до кінця відкрити очі).

В цілому пластика повік може бути призначена в наступних випадках:

 • При явних вікових змінах шкіри в області нижніх повік (освіта надлишку шкіри, «провисання» дрібних лицьових м’язів і поступове опущення жиру, що приводить до появи характерних «мішків» під очима).
 • При явних вікових змінах шкіри в області верхніх повік (опущення століття (птоз), освіта характерною нависає складки шкіри — «важкі», набряклі верхні повіки).
 • Пластика верхньої повіки досить часто необхідна не стільки з естетичної, скільки з медичної точки зору — надмірна виразність нависає складки шкіри верхньої повіки може викликати нездатність нормально, повністю, відкрити очі.

  Протипоказання

  Хоча пластика повік — процедура досить популярна, не в останню чергу через доведеною безпеки, робити її можна далеко не завжди. Суворо заборонено робити пластику повік при наступних захворюваннях і порушеннях:

 • Захворювання серця: серцева недостатність, порушення кровообігу, ішемічна хвороба серця, порушення роботи серцево-судинної системи, викликані перенесеним інфарктом.
 • Підвищений артеріальний тиск.
 • Ряд захворювань легень: бронхіальна астма, хронічний бронхіт, хронічна недостатність легких.
 • Хронічні захворювання печінки і нирок.
 • Цукровий діабет.
 • Захворювання крові.
 • Тромбофлебіт.
 • Крім того, протипоказано робити пластику повік при гострих і хронічних офтальмологічних захворюваннях — хворобах очей, кон’юнктиви, слізних залоз. За півмісяця до пластики повік необхідно дотримувати деякі підготовчі заходи — в тому числі відмовитися від препаратів, так чи інакше впливають на згортання крові (аспірин, цитрамон).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.