Пластика особи — ефективний метод боротьби зі зморшками

Добре це чи погано, але зовнішність людини — перше, на що ми звертаємо увагу при знайомстві і спілкуванні. Одяг та вираз обличчя можуть багато розповісти без слів, тому, якщо ви хочете бути успішними, ви повинні завжди виглядати на всі сто, і перше, на що вам слід звернути увагу — на ваше обличчя.

Багато хто хоче поліпшити риси обличчя в гонитві за досконалістю, деяким же воно необхідне, щоб виправити такі дефекти, як заяча губа, або видалити родимки і позбутися від інших проблем. Року, тривале перебування на сонці, травми — все це може залишити неприємні сліди на обличчі. Як позбутися від них? Існує багато варіантів: фотоомолоджування, креми, підтяжки, ін’єкції і інші.

Пластика особи — що це таке

Вивченням і лікуванням проблем, пов’язаних з особою, носом, вухами та шиєю займається наука отоларингологія. Пластика особи є частиною отоларингології і підрозділяється на відновну і косметичну пластику обличчя.

Відновлювальна пластика особи необхідна у разі вроджених аномалій особи, таких як сліди родової травми, заяча губа та вовча паща, капловухість або крива посмішка. Вона також допомагає вирішити проблеми, які з’явилися в результаті травми, опіку або невдалої операції. Крім цього, відновна пластика особи використовується і в лікуванні таких складних захворювань, як рак шкіри.

Косметична пластика особи — операція, що допомагає поліпшити риси і стан шкіри обличчя. Найбільш широко поширені підтяжка обличчя, підтяжка повік, ринопластика, імплантати шиї і підборіддя, ліпосакція, і процедури по видаленню лицьових зморшок. Кваліфікований отоларинголог допоможе вам впоратися з будь-якою з цих проблем.

Кваліфікація отоларинголога

У кожній країні своя програма підготовки отоларингологів, однак, вимоги до їх кваліфікації і підготовці залишаються незмінно високими. Кваліфікований отоларинголог може мати до п’ятнадцяти років стажу (включаючи навчання у ВУЗі і ординатуру), і велика частина цього часу має відводитися на вивчення і проведення процедур, пов’язаних з реконструктивної пластикою обличчя.

Види пластики

 • Рінпластіка / септопластика — хірургія зовнішнього і внутрішнього носа, в ході якої змінюється форма хрящів та кісток, що дозволяє поліпшити форму носа, а також усунути проблеми з диханням.
 • Блефаропластика (корекція повік) — операція на верхніх і / або нижніх повіках, яка дозволяє поліпшити зовнішній вигляд очей або вирішити проблеми із зором.
 • Ретідектомія (кругова пластика обличчя) — дозволяє зробити шкіру в області обличчя і шиї більш пружною і прибрати зайві зморшки.
 • Підтяжка брів — операція, що дозволяє усунути зморшки на лобі, потовщення верхньої повіки і покращити загальний вигляд брів.
 • Ліпосакція — операція, що дозволяє прибрати зайвий жир в області підборіддя і / або шиї.
 • Лицьові імплантати — операція, що дозволяє поліпшити лінії щік, губ або підборіддя.
 • Отопластика (пластика вушної раковини) — операція на хрящах вух, що дозволяє зменшити капловухість.
 • Корекція зморшок і інших нерівностей шкіри. Включає лазерні процедури, хімічні пілінги і дермабразію (шліфування шкіри).
 • Реконструкція обличчя — операція, що дозволяє усунути дефекти особи, викликані попередньої операцією, травмою або хворобою. Включає усунення проблем, викликаних раком шкіри, корекцію шрамів, загоєння ран, видалення родимок і усунення вроджених аномалій черепа, піднебіння або губ.
 • Нехірургічні процедури — хімічні пілінги, мікро дермабразія і ін’єкції. Ін’єкції являють собою впорскування під шкіру Ботокса, Косметика, Диспорта, Ректілана, Юведерма, Радіеса, Скульптри, та інших препаратів.
 • Як вибрати пластичного хірурга

  Звертайтеся тільки до сертифікованих хірургів, у яких є великий досвід роботи в області лицьової хірургії. Упевніться, що у клініки, в яку ви вирішили звернутися, є всі документи, що дають їм право здійснювати подібні операції / процедури. Найчастіше клініки не мають сертифікатів на деякі види послуг.

  Хороший хірург не тільки уважно вивчить вашу проблему, але і дасть рекомендації по її оптимальному вирішенню. Новітнє обладнання не є гарантією високої якості роботи хірурга, тому зверніть увагу не тільки на оснащеність клініки (хоча вона також має важливе значення), але і на відгуки клієнтів, відсоток невдалих операцій і кваліфікацію хірурга і молодшого медичного персоналу.

  Що необхідно знати про пластику обличчя

  Перед пластикою особи хірург повинен обговорити вами всі деталі операції або процедури, пояснити ризики, переваги та процес відновлення, а також розповісти про альтернативні рішення. Не соромтеся запитати, скільки операцій виконав хірург, і яких, а також про те, скільки років він практикує і як часто робить операції. Також дізнайтеся, яка підготовка необхідна до процедури, скільки часу вона займе і які існують ризики. Хірург повинен проконсультувати вас про особливості прийому будь-яких медикаментів до та після процедури і інших деталях.

  Найбільш частими ускладненнями після пластики обличчя є: нудота, оніміння, кровотеча, тромби, інфікування і негативна реакція на анестезію. Якщо ви курите, вам слід припинити палити як мінімум за два тижні до передбачуваної операції, щоб прискорити процес загоєння. Обов’язково уточніть деталі, пов’язані з оплатою та витратами. Можливо, деякі витрати покриє ваша страховка (уточніть у вашої страхової компанії). Дізнайтеся, які види оплати приймає клініка та графік платежів.

  Відновлення після операції

  Більшість клінік пластичної хірургії не практикують відновлення після операції в стаціонарі. В залежності від складності операції, ви можете залишатися в клініці протягом дня або двох, або покинути її через пару годин після операції. Перед випискою з клініки, доктор розповість вам про всі деталі післяопераційного догляду та інших речах, які вам необхідно знати для успішного відновлення. Постійні шви і хірургічні скобки видаляються в клініці, приблизно через тиждень після операції. Також доктор повинен дати вам рекомендації по способу життя і дієті в післяопераційний період і розповісти про особливості прийому ліків у цей час.

  Загальні рекомендації в післяопераційний період:

 • протягом двох тижнів утримайтеся від занять аеробікою, а також від інших силових і фізичних навантажень (більш точні рекомендації дасть хірург)
 • протягом місяця уникайте контактного спорту і підняття важких
 • уточніть рекомендації щодо зменшення та усунення післяопераційних набряків
 • не вживайте аспірин, оскільки він може викликати кровотечу і поява синців
 • Оцінити результат операції, як правило, можна не раніше, ніж через один-два тижні, коли спадуть набряки і зменшиться кількість синців.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.