Пластика молочних залоз: варіантів безліч

Пластика молочних залоз може бути різних видів. Всі ці види відомі пластичних хірургів і постійно застосовуються. Одні з них виконуються легше й молочні залози після цього виглядають найбільш ефектно (наприклад, пластика молочних залоз з встановленням силіконових імплантатів), інші ж, навпаки, виконуються складніше, часто дають ускладнення, і молочні залози після них не так наочно покращують свій зовнішній вигляд.

Види пластики молочних залоз

Пластика молочних залоз може проводитися з косметичними, відновними і лікувальними цілями. З косметичними цілями, наприклад, проводяться пластичні операції зі збільшення молочних залоз. До відновної пластиці можна віднести відновлення форми грудей після її видалення з приводу злоякісної пухлини. А лікувальна пластика молочних залоз іноді потрібна в тому випадку, якщо груди дуже велика і через неї страждає хребет.

Збільшуюча пластика молочних залоз

Ця операція проводиться найчастіше. Всі методики її добре відпрацьовані і на сьогоднішній день операція майже не дає ускладнень. Збільшуюча пластика молочних залоз передбачає використання для їх збільшення силіконових імплантатів. У наш час випускаються дуже надійні і безпечні імплантати, які через деякий час покриваються мережею сполучної тканини і як би зростаються з тканиною молочної залози. Форму імплантатів зазвичай вибирає сама жінка.

Пластика по збільшенню молочних залоз проводиться під загальним знеболенням. На шкірі грудної клітки пацієнтки робиться невеликий розріз, через який хірург в області передньої грудної м’язи робить кишеню, куди і поміщається імплантат. Розрізи для цієї мети можна робити в різних місцях: під молочною залозою або під пахвою. У будь-якому випадку після операції рубці будуть непомітні, оскільки сховаються в природних складках. Безумовно, і сам рубець не буде грубим, адже шов накладається спеціальний, косметичний.

Відразу після операції груди, звичайно, буде трохи боліти за набряклості тканин. На ній після операції залишаються також синці. Під час відбудовного періоду не можна мати фізичних навантажень, паритися в лазні і загоряти. Рекомендується також носити спеціальну білизну, підтримуюче груди і дозволяє зберегти її форму. Але все це проходить і вже через місяць-півтора можна буде побачити остаточний результат. Правильно зроблена операція зробить груди вище і пишніше, не порушивши її природного виду.

Зменшуюча пластика молочних залоз

Здавалося б, відрізати простіше, ніж збільшити. Але тільки не на молочній залозі, тканина якої відрізняється особливою ніжністю і не виносить травм. У відповідь на травму клітини тканини молочної залози просто відмирають. Якщо таких клітин багато, то відбувається некроз тканини. Це дуже небезпечно, так як під час некрозу тканини утворюється багато токсичних продуктів, здатних викликати інтоксикацію, яка загрожує життю жінки.

Тим не менш, ця операція проводиться і в умілих руках не дає ускладнень. Зменшення молочних залоз роблять як з косметичною метою, так і з лікувальною, адже занадто великі молочні залози можуть призвести до викривлення хребта, що в свою чергу викличе зміну форми грудної клітки і важко позначиться на стані внутрішніх органів.

Перед операцією жінці знадобиться консультація гінеколога-ендокринолога, адже якщо збільшення молочної залози було викликано порушенням гормонального фону, проводять спочатку його корекцію, а потім вже оперують.

Для того щоб лінія розрізу була проведена правильно, контури її спочатку наносять на шкіру жінки особливим фломастером в положенні стоячи (після того, як вона займе горизонтальне положення, чітку лінію намітити вже неможливо). Потім починається операція — шкіра розсікається в декількох місцях, видаляються надлишки тканини молочної залози і шкіри, а сосок і навколососковий гурток разом з живлячими їх кровоносними судинами і нервами переноситься на нове місце. Після цього на шкіру накладаються косметичні шви.

В післяопераційному періоді молочна залоза набрякає, але якщо не станеться некрозу, це швидко минає. Рекомендації під час відновлювального періоду для цієї операції такі ж, як і для операції по збільшенню молочної залози.

Пластична операція з підтяжки молочної залози

У процес такої пластики молочна залоза підтягується вгору і фіксується в новому положенні. Зазвичай при цьому змінює своє положення і сосок. Якщо пацієнтка побажає, хірург може змінити і форму соска.

Операція проводиться під загальним наркозом, січуть зайва шкіра молочних залоз, перерозподіляється їх тканина, сосок і навколососковий гурток займають нове положення.

Післяопераційний і відновний періоди протікають так само, як і при інших видах пластики.

Пластика молочних залоз є частою операцією, тим не менше, і тут є свої складності, про які знає тільки хірург, який має підготовку з пластичної хірургії.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.