Пластика губ — навіщо вам ставати Анжеліною Джолі?

Існує два основних типи пластики губ — це зменшення і збільшення губ. Тим, хто хоче зробити пластику губ, потрібно, перш за все, проконсультуватися з фахівцем, який може зробити таку операцію.

Зменшення губ

Операція по зменшенню губ підходить тим, у кого губи занадто сильно виділяються на обличчі, а також тим, чиї губи так великі, що заважають нормально говорити і їсти. Це може стати причиною різних психологічних проблем, тому пластика губ в таких випадках є виправданим і розумним виходом.

Перед операцією слід консультація з лікарем. Під час першої консультації лікар вивчить анамнез пацієнта, обговорить очікування від операції, а також вид анестезії, який буде використаний під час процедури. Найбільш часто пластику губ проводять під місцевою анестезією.

Процедура зменшення губ зазвичай триває близько години. Після того, як починає діяти анестезія, лікар робить розріз по всій довжині губи — як правило, на її внутрішньому боці. Потім вирізують смугу тканини всередині губи і зашивають розріз. В результаті такої нескладної операції розмір губи (або губ — якщо зменшували обидві губи) помітно зменшується.

Протягом декількох днів після операції пацієнт зазвичай відчуває помірний біль і дискомфорт. Як правило, лікарі рекомендують протягом пари тижнів спати на двох подушках; так набряклість і синці, які з’являються після операції, пройдуть швидше.

Деякий час після операції пацієнтам буває досить важко їсти. Щоб полегшити завдання, слід уникати кислої, солоної, гострої та дуже гарячої їжі — все це може викликати роздратування в області шва.

Кілька разів в день необхідно промивати порожнину рота антисептиком.

Якщо незабаром після операції з’являється сильний біль, почервоніння, виділення гною й інші тривожні симптоми, негайно зверніться до лікаря — все це може вказувати на інфекцію.

Збільшення губ

Процедуру збільшення губ також проводять під місцевим наркозом. У ході процедури використовуються ін’єкції наступних речовин:

 • Артекол — синтетичний матеріал. Ризик алергічної реакції вище, ніж при використанні деяких інших наповнювачів, однак результат застосування артекола зберігається довше.
 • Аутологен — колаген, отриманий з організму пацієнта. Ризику алергійної реакції немає, проте операція дає тимчасовий ефект. Підходить алергенність людям і тим, хто не готовий до постійних змін зовнішності.
 • Колаген, отриманий, наприклад, з корів, також використовується для збільшення губ. є значний ризик алергічної реакції, тому багато фахівців роблять тестову ін’єкцію перед тим, як вводити пацієнтові повну дозу. Результати ін’єкції колагену зберігаються від декількох тижнів до декількох місяців.
 • Дермалоген — колаген, одержуваний від людей-донорів. Реакції відторгнення зазвичай не спостерігаються. Ефект короткочасний.
 • Жир з живота, стегон і інших частин тіла пацієнта також можна використовувати для збільшення губ. Ризику алергійної реакції немає, а результат зберігається протягом тривалого часу. Однак якщо пацієнт додасть у вазі, губи також можуть збільшитися, оскільки збільшується розмір жирових клітин.
 • Гілаформ — матеріал, який створюється з природного речовини, присутнього в організмі — гіалуронової кислоти. Не викликає алергії, однак дає лише тимчасовий ефект.
 • Рестілан — прозорий гель, що містить гіалуронову кислоту. Приблизно через 6 місяців після ін’єкції він повністю абсорбується тканинами організму.
 • Відновлення після збільшення губ відбувається дуже швидко — протягом декількох днів. При будь-яких ознаках алергічної реакції після процедури слід негайно звертатися до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.