Пластика грудей: довести до досконалості?

Пластика грудей — одна з найпоширеніших пластичних операцій. Деякі види цих операцій виконуються досить просто, наприклад збільшення грудей з використанням імплантатів. А от зменшення грудей — це набагато більш складна операція, так як він може супроводжуватися важкими ускладненнями.

Що таке пластику грудей і її види

Пластика грудей — це пластичні операції, які проводяться на грудях як з косметичними, так і з лікувальними цілями. З лікувальними цілями проводиться кісткова і кістково-м’язова пластика грудей, після якої відновлюються діяльність дихальної і серцево-судинної системи, правильні контури тіла. Ці операції роблять при таких вроджених дефектах грудної клітки як воронкообразная, килевидная грудна клітка, а також при зміні форми грудної клітки після травм і операцій. До лікувально-відновлювальної пластики грудей можна віднести і відновлення молочної залози після її видалення разом зі злоякісною пухлиною.

З косметичною метою проводяться різні пластичні операції на молочній залозі: відновлення форми молочної залози шляхом її збільшення, зменшення, підтяжки або зміни розташування і форми соска. Такі операції називаються маммопластика. Після косметичних операцій груди набуває правильної форми.

Пластика грудей з метою її збільшення

Для того щоб збільшити молочні залози, зазвичай використовують імплантати. Сучасні імплантати мають округлу або краплеподібну форму (форма вибирається пацієнткою) і капсулу, яка прекрасно поєднується з тканинами молочної залози, будучи для неї абсолютно нейтральною. У більшості випадків капсула такого імплантату має шорстку поверхню, що сприяє швидкому формуванню навколо неї сполучної капсули і фактичного об’єднання з тканинами молочної залози. Але є і гладкі імплантанти. Усередині імплантату найчастіше знаходиться нейтральний силіконовий гель або фізрозчин.

Операція проводиться під загальним наркозом. На шкірі під грудьми або під пахвою роблять маленький розріз, потім в грудній м’язі формується порожнина (кишеню), в яку вставляється імплантат. Після цього рану пошарово зашивають і накладають на шкіру косметичні шви.

Відновлювальний період після операції триває до 4-6 тижнів, до тих пір, поки остаточно не спаде набряк і не заживе шов, при цьому рекомендується уникати підйому будь-яких тягарів, не засмагати і не зловживати тепловими процедурами. У наступні три місяці імплантат покривається сполучною тканиною. Це фізіологічна реакція організму на впровадження чужорідного тіла. Протягом усього цього періоду слід носити спеціальну компресійну білизну.

Пластика грудей з метою її зменшення (редукційна маммопластика)

Це більш складний вид операції, так як тканина молочної залози дуже ніжна і при травмуванні схильна до відмирання (некрозу). Але і такі операції в хороших клініках пластичної хірургії навчилися робити без ускладнень.

Редукційна маммопластика іноді робиться не стільки з косметичною, скільки з лікувальною метою, так як занадто великі молочні залози можуть порушувати функцію хребта. Але операція ця протипоказана при порушенні гормонального фону жінки. При таких порушеннях спочатку проводиться відновлення гормонального фону, а потім вже редукційна маммопластика.

Перед операцією у вертикальному положенні на шкірі спеціальним фломастером намічаються лінії розрізів. Потім жінка лягає на операційний стіл, їй дають загальний наркоз, розрізають шкіру грудей в декількох місцях в області природних складок, видаляють зайву тканину, січуть зайву шкіру, підтягують її, одночасно переносячи сосок на інше місце без відділення його від кровоносних судин і нервів, і накладають на рани косметичні шви.

Після операції якийсь час тримається набряк і болючість, але з часом (якщо немає ускладнень) все це проходить. Після цієї операції також потрібно носити спеціальну білизну, яке підтримує молочну залозу, уникати фізичних навантажень і теплових процедур.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.