Пластична хірургія: наркотик XXI століття?

Кілька років тому в США вибухнув скандал: телезірка Хайді Монтаг за один день зробила 10 пластичних операцій. До цього Хайді вже неодноразово була пацієнткою клінік пластичної хірургії. Їй всього 23 роки.

У 2006 в виданні Times of London була опублікована стаття, присвячена дісморфіческому розладу або «синдрому уявного каліцтва». Це психологічний розлад, при якому людина не просто сумнівається у власній привабливості, а впевнений у своїй потворності, навіть якщо навколишні запевняють його, що це не так. У людей, страждаючих цим розладом, розвивається маніакальна залежність від пластичних операцій або косметичних процедур, зокрема, ін’єкцій ботокса.

Популярність пластичної хірургії в сучасному суспільстві тільки стимулює попит на послуги пластичних хірургів — ми намагаємося відповідати стрімко посилюють стандарти краси, які нав’язуються нам ЗМІ. Навіть самі пластичні хірурги, чимало виграли від божевілля на зовнішності, поступово починають розуміти, що в деяких випадках в хірургічному втручанні немає необхідності. Але деякі люди вишукують у своїй зовнішності все нові і нові недоліки і поспішають до улюбленого хірурга. Виною тому — нетривала ейфорія, яка виникає після операції, свого роду наркотичний кайф, який змушує знову і знову лягати під скальпель хірурга. Ще одна причина одержимості пластичними операціями — доведений до абсурду перфекціонізм, маніакальне бажання досягти досконалості.

Проблема в тому, що люди, які страждають дісморфіческім розладом, ніколи не бувають задоволені своєю зовнішністю, незалежно від кількості зроблених пластичних операцій. І хіругі, які оперують таких пацієнтів, ризикують тільки посилити їх стан, продовжуючи «коректувати» зовнішність і усувати недоліки, що існують тільки в уяві пацієнта.

Особливо небезпечна для людей, які страждають дісморфіческім розладом, така, на перший погляд, проста і безпечна процедура, як ін’єкція ботокса. За даними недавнього дослідження, проведеного Британською асоціацією пластичних хірургів, приблизно у 40% людей, одного разу зробили ін’єкцію ботокса, розвивається компульсивное бажання повторити процедуру, незалежно від її результатів.

На думку психологів, збудження і приплив адреналіну, який відчувають пацієнти пластичних хірургів перед операцією, а також увага до їх персони, викликає у них короткочасну ейфорію. Коли ейфорія минає, життя повертається в нормальне русло, і виявляється, що старі проблеми нікуди не зникли. Тоді людина вирішує, що виходом із ситуації стане нова операція.

Результат, до якого може пріветі залежність від пластичної хірургії, — справжнє, а не вигадане, потворність, важкі каліцтва або серйозні проблеми зі здоров’ям. У більшості випадків, коли один хірург відмовляється робити операцію, людина звертається до іншого, який без праці перебуває, нехай навіть його професійна кваліфікація залишає бажати кращого.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.