Планування статі дитини — вам хлопчика чи дівчинку?

Існує кілька варіантів планування статі дитини, але жоден з них не є гарантованим. Крім хабара лелеці, у майбутніх батьків є кілька варіантів, як можна спробувати спланувати стать дитини. Методи варіюються від природних (використання певних позицій для сексу) до високотехнологічних (сортування сперматазоідов).

Зазвичай шанси зачаття хлопчика чи дівчинки складають 50 на 50. Але деякі люди хотіли б визначити стать майбутньої дитини, наприклад, тому що мріють саме про хлопчика або тільки про дівчинку. Інші хочуть зачати дитину певної статі, щоб уникнути спадкових захворювань, пов’язаних зі статтю.

Якою б не була причина, важливо, щоб батьки не покладали нереалістичних сподівань на техніки визначення статі майбутньої дитини. І, звичайно, якщо методика не спрацює, не стали менше любити дитину «неправильного» статі.

Жоден із способів не є гарантованим. Крім того, деякі з популярних способів є чистої води забобонами. Однак лікарі вважають, що якщо метод не заподіює шкоди здоров’я матері і дитині, в них немає нічого небезпечного.

Природні методи визначення статі дитини

Метод Шеттлсом — один з найвідоміших способів планування статі дитини. Його запропонував лікар Ландрум Шеттлсом. Методика полягає у виборі правильного часу статевого акту в залежності від фази жіночого циклу і використання певних позицій.

У своїй книзі Шеттлсом пояснює, що сперматозоїди, що містять чоловічу Y-хромосому, менше, швидше і живуть менший час, ніж сперматозоїди з жіночою X-хромосомою. Тому якщо пара хоче хлопчика, слід вибирати час статевого акту як можна ближче до овуляції. Таким чином, чоловічі сперматозоїди дістануться до яйцеклітини швидше.

Крім того, Y-сперматозоїди можуть скористатися своєю перевагою, опинившись якомога ближче до шийки матки. Цього можна досягти, вибравши позицію «чоловік позаду».

Якщо батьки хочуть дівчинку, їм слід займатися сексом в місіонерській позиції за два-чотири дні до овуляції, щоб до часу виходу яйцеклітини залишилися тільки X-сперматозоїди.

Повідомляють про 75% успішності методу Шеттлсом (кілька більш ефективно для хлопчиків, ніж для дівчаток). Однак багато експертів не згодні з ефективністю цього методу, а цифри вважають перебільшеними.

Якщо ви хочете дівчинку, слід здійснювати статевий акт якомога ближче за часом до овуляції. А якщо мрієте про хлопчика, краще вибрати час для зачаття за кілька днів до овуляції.

Високотехнологічні способи

Імовірність успіху в плануванні статі дитини може бути навіть вище, якщо використовувати високі технології. Експерти вважають, що MicroSort — метод, який дозволяє відокремлювати сперматозоїди з чоловічими і жіночими хромосомами — найкраще на сьогоднішній день досягнення.

Методика включає відділення X і Y сперматозоїдів за допомогою лазера. Після поділу, потрібні зразки використовують для штучного запліднення жінки. Розробники методу повідомляють про 91% успіху для пар, які бажали дівчинку, і 73% — для хотіли хлопчика.

Це не єдиний високотехнологічний спосіб вибору статі дитини. Інші, більш спірні, методи — передімплантаційна генетична діагностика (PGD) і проба ворсинчатого хоріона (CVS) — обидва ці способи використовуються для визначення ймовірних захворювань, але можуть бути використані і для визначення статі.

З метою визначення статі PGD включає дослідження ембріона і приміщення в матку тільки ембріона потрібного статі. При CVS хромосоми ембріона досліджуються на ранній стадії вагітності. Експерти не рекомендують ці методи для визначення статі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.