Планування діабетичної дієти: що, скільки і коли

загрузка...

Людей з діагнозом «цукровий діабет» стає все більше, і разом з тим збільшується число досліджень, присвячених цьому захворюванню. Фахівці стверджують, що правильна дієта і регулярні фізичні навантаження допомагають утримувати рівень цукру в крові від різких змін. До того ж це хороший спосіб уникнути виникнення пов’язаних з діабетом захворювань, таких як хвороби серця і високий кров’яний тиск.

Міфи

Існує кілька стійких міфів про те, що повинні і що не повинні є діабетики. Вони виникли від незнання суті хвороби і основних правил харчування. Хворий на цукровий діабет не повинен є якісь особливі продукти і відмовлятися від вуглеводів і солодкого. Здорова дієта діабетика практично не відрізняється від просто здорової дієти.

Калорії і планування прийомів їжі

Перше, що потрібно для планування свого харчування: знати, скільки калорій вам можна вжити в день. Точна кількість індивідуально і його має визначити лікар. Зазвичай воно розраховується виходячи з статі, зросту і, може бути, характеру роботи пацієнта. На підставі цього ви зможете спланувати звичайні прийоми їжі і перекушування.

Вуглеводи і клітковина

Вуглеводи поділяють на крохмаль, цукор і клітковину — всі вони повинні входити в здорову дієту. Потрібно, щоб вони складали близько половини денного раціону діабетика. Важливо правильно розрахувати баланс вуглеводів різного типу. Найкорисніший вуглевод — клітковина, її потрібно їсти близько 20-30 грамів на день. Найбільше клітковини в овочах і фруктах.

Білки

Приблизно чверть вашого денного раціону повинні становити білки. Дослідження показали, що протеїни не впливають на рівень цукру в крові. Вони містяться в бобових, яйцях, рибі, курці, яловичині, свинині. Їжте на здоров’я, тільки знімайте шкіру з курки і вибирайте пісне червоне м’ясо.

Жири

Повністю відмовлятися від жирів не тільки не потрібно, але й шкідливо. Авокадо, оливкова олія і горіхи багаті корисними ненасиченими жирами. За порадами фахівців, жири повинні складати від 25% до 35% діабетичної дієти, серед цих жирів не більше 7% можуть бути насиченими.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.