Плач дитини: що він може означати?

Кожна мати знає, що дитина може плакати по- різному, і по плачу вже можна зрозуміти, що його турбує. Малюк може плакати, якщо він мокрий, хоче їсти або у нього щось болить, наприклад, животик — це часто трапляється в перші два-три місяці життя. А іноді йому просто хочеться, щоб його взяли на ручки і притиснули до грудей.

Плач дитини як вираження звичайних фізіологічних потреб

Ще не так давно вважалося, що на крик немовляти можна не звертати уваги. Сьогодні так уже не вважають. Дитина плаче з якоїсь причини, потрібно як мінімум взяти його на руки і з’ясувати, чому це відбувається. Найчастіше дитина плаче, якщо йому щось треба.

Наприклад, якщо він хоче їсти або просто поспілкуватися з мамою і полежати біля її грудей, слухаючи биття материнського серця. Зараз педіатри дозволяють годувати дитину перших декількох місяців життя за вимогою. Часто це навіть не стільки смоктання грудей, скільки спілкування, під час якого мати може розмовляти з дитиною, прислухатися до видаваним їм звукам. Так поступово у матері формується інтуїція і вона вже починає розуміти, чого ж хоче її дитина, коли плаче. А у дитини з’являється почуття комфорту і безпеки.

Навіть зовсім маленькій дитині властиво відчувати почуття дискомфорту, якщо він лежить в мокрих або брудних пелюшках і тоді він починає плакати. Памперси, звичайно, здорово полегшили життя жінкам, тим не менше, їх періодично потрібно перевіряти і змінювати, інакше у дитини почнуться попрілості, а це дуже небезпечно, особливо для дитини першого місяця життя.

Дискомфорт виникає у дитини і при перегріванні (холод він переносить значно легше), особливо часто це буває, якщо дитину туго сповивають. Якщо мати не звертає уваги на такий плач, то у дитини з’являється дрібна, злегка підноситься над шкірою червоний висип — пітниця (пелюшковий дерматит). Це небезпечно, так як до роздратованою шкірі може приєднатися інфекція. Перша ознака цього — білі гнійничкові головки на верхівках елементів висипу.

Плач дитини як вираз болю

Найчастіше дитини перших місяців життя турбує животик. Це відбувається тому, що його кишечник ще не заселився корисною мікрофлорою, яка в майбутньому буде йому допомагати перетравлювати їжу. Зате в кишечнику цілком може бути присутнім умовно-патогенна мікрофлора і це викликає появу великої кількості газів при розщепленні молока. При штучному вигодовуванні ці явища виражені сильніше, ніж при природному, так як молоко матері засвоюється краще.

При появі кишкових кольок живіт дитини здувається і стає щільним, він сова ніжками, підтягуючи їх до живота. Крик сильний, дитина «закочується» від плачу. У такому випадку потрібно взяти дві теплі пелюшки, покласти їх на чайник або будь-який інший обігрівальний прилад, а коли нагріються, одну пелюшку прикласти до животика. Краще його взяти при цьому на руки і притиснути до себе. Як тільки пелюшка охолоне, треба поміняти її на нагріту, а остигнула покласти на чайник. Під впливом тепла швидко знімається спазм гладкої мускулатури кишечника і гази починають відходити.

Якщо це не допомагає, то можна вставити газовідвідну трубку — тонкий м’який гумовий катетер з дірочкою на кінці, його можна купити в аптеці. Газовідвідна трубка повинна бути стерильною (кип’ятити п’ятнадцять хвилин), кінець її змазується вазеліном або прокип’яченим рослинним маслом. Вставляється газовідвідна трубка на три — чотири сантиметри в пряму кишку, після чого гази починають відходити.

Іноді кишкові кольки виникають, коли дитина занадто жадібно смокче груди або неправильно захоплює ротиком сосок, наглативаясь при цьому повітря. Щоб таке повітря відійшов, рекомендується потримати дитину після годування «стовпчиком», поки він з шумом не відригне повітря.

Іноді дитина плаче від перезбудження, якщо довго не може заснути. У такому разі його найкраще заспокоїть мама, якщо візьме на ручки і притисне до себе або дасть груди.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.