Пивні дріжджі з йодом: чим вони так корисні?

загрузка...

Питання про користь пивних дріжджів став актуальним ще при Клеопатрі Сьомий і Нефертіті. Опинитися в числі найкрасивіших жінок на планеті, дамам вдалося, багато в чому завдяки цьому корисному грибку. Стародавні єгипетські цариці чудово виглядали і були здоровими, вживаючи його з морепродуктами. Сьогодні пивні дріжджі з йодом в центрі уваги лікарів, дієтологів і косметологів.

Дія пивних дріжджів і йоду на організм людини

Пивні дріжджі часто випускаються зі всілякими добавками у вигляді вітамінів і мікроелементів. Наприклад, із залізом або з хромом.

Пивні дріжджі, збагачені йодом, набувають абсолютно унікальні властивості по своїй сукупній мінералізації. Даний продукт має значно збільшеним позитивним впливом на організм за рахунок посилення синтезу білкових сполук у найрізноманітніших біологічних процесах і хімічних реакціях.

Йод бере участь в регулюванні функцій нервових систем, як центральної, так і периферичної. Підтримує баланс імпульсів збудження і гальмування. Вітаміни В1 і В2, що входять до складу пивних дріжджів, значно посилюють цей вплив, будучи, свого роду, каталізатором.

Вітаміни Н і В6, що знаходяться в пивних дріжджах, і йод беруть участь у ліпідному обміні організму, попередженні ожиріння внутрішніх органів, насамперед печінки, розсмоктують жирові відкладення і сприяють виведенню з організму непотрібного холестерину.

Йод спільно з сіркою, що входить до складу пивних дріжджів, активно сприяють росту і розвитку тканин організму.

Одним з основних, за силою впливу, мікроелементів, що знаходяться в пивних дріжджах, є магній, який разом з йодом стимулює інтелектуальне і психічний розвиток людини, служить підвищенню стійкості до нервових перевантажень.

Основне функціональне призначення йоду

Йод вкрай необхідний організму людини, перш за все, для оптимальної діяльності щитовидної залози, яка виробляє гормони трийодтиронін (Т3) і тетрайодтіронін (Т4). Вони стимулюють всі обмінні процеси в організмі, підтримують нормальну частоту скорочень серцевого м’яза, правильну моторику процесів нервового збудження і гальмування. Брак йоду в їжі може стати причиною серйозного захворювання щитовидної залози, особливо у жінок і дітей.

Йод бере найактивнішу участь у білковому, вуглеводному і жировому обмінах. Сприяє нормалізації репродуктивної функції, підвищенню рівня інтелектуальних здібностей людини, збалансованості емоцій, а також покращує пам’ять. Добова потреба в йоді у дітей приблизно сто двадцять мікрограмів, а у дорослих двісті мікрограмів.

Йод дуже потрібен дітям

Дітям, у період їхнього росту, вкрай необхідний йод. Перш за все, для фізичного та розумового розвитку, правильного формування скелета, придбання необхідної маси кісткової тканини. Крім того, функціонування імунної системи у дітей практично неможливо без йоду.

Розумові здібності, зір, слух, інтелектуальна діяльність, для свого розвитку і зміцнення вимагають щоденної обов’язкової норми споживання йоду разом з їжею. Йод в раціоні дитини стимулює його психоемоційний стан, настільки необхідне для створення позитивної мотивації у навчанні та розвитку.

У дитинстві закладається основа репродуктивної функції людини. У відсутності або при нестачі йоду може розвинутися стійке безпліддя у всіляких його варіантах, як у чоловіків, так і у жінок.

Що собою являють пивні дріжджі

Пивні дріжджі — це мікроскопічні одноклітинні гриби. У вигляді порошків, таблеток і капсул пивні дріжджі потрапляють в аптечну мережу. До складу пивних дріжджів входить цілий комплекс речовин, необхідних для життєдіяльності людини.

Пивні дріжджі в достатку містять амінокислоти, вітаміни, особливо групи В, а також Е та D і мікроелементи: калій, фосфор, цинк, мідь, сірку, натрій, магній і селен.

Пивні дріжджі і йод лікують

Білки, які складають майже половину всього обсягу дріжджів, необхідні для клітин, як будівельний матеріал. При ослабленні організму, після перенесених операцій, травм, причому, як фізичних, так і психічних, повинно бути обов’язкове відновлення біобаланс. Ця роль і відводиться, в основному, амінокислотам, які входять до складу білків, при цьому, йод стає прекрасним каталізатором.

Пивні дріжджі стимулюють вироблення підшлунковою залозою вкрай необхідного організму людини ферменту — інсуліну, який сприяє засвоєнню цукру. Вітаміни, що входять до складу пивних дріжджів надзвичайно важливі для нормального функціонування всього організму. Наприклад, вітаміни групи В активно сприяють обміну речовин, регенеративним процесам у шкірі, отшелушиванию відмерлих клітин, синтезу колагену і ліпідний обмін. Йод підтримує гормональний фон, сприяючи цим стабілізації біохімічних реакцій.

Нікотинова кислота (В3) служить поліпшенню мікроциркуляції крові, активному виведенню з організму токсинів, спільно з йодом — стимулювання залоз внутрішньої секреції.

Вітамін D і йод необхідні для росту кісткової тканини, як в період розвитку організму людини, так і в процесі старіння. Вони стимулюють роботу нирок, печінки і кишечника.

Мікроелементи калій і магній забезпечують нормальний стан і функціонування нервових волокон. Фосфор входить до складу кісток. Натрій підтримує водно-сольовий баланс в клітинах. Сірка необхідна для росту організму. Мідь сприяє кисневого насичення, є відмінним переносником заліза, синтезує еластин і колаген. Цинк служить підтримці оптимального кислотно-лужного обміну в клітинах шкіри та в волоссі. Селен захищає організм від дії вільних радикалів. Йод оптимізує і стимулює ці процеси.

Пивні дріжджі з йодом прекрасний профілактичний засіб, що має мінімум протипоказань. Зазвичай такими є — індивідуальна несприйнятливість і алергія.

Неллі Рябініна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.