Пивні дріжджі і їх лікувальні властивості: незамінне джерело вітамінів

загрузка...

Пивні або пивоварні дріжджі — це речовина, яка використовується для ферментирование цукру при виробництві пива. Вони складаються з сухих мелених клітин saccharomyces cerevisiae, одноклітинних грибків, які відносяться до роду сахароміцетів.

Склад пивних дріжджів

У пивних дріжджах містяться всі найважливіші амінокислоти, 14 мінералів і 17 вітамінів. Це один з найбагатших натуральних джерел вітамінів групи В — тіаміну, рибофлавіну, ніацину, В6, пантотенової кислоти, біотину та фолієвої кислоти, а також хрому, цинку, заліза, фосфору та селену. Пивні тремти також дуже багаті білком — в 30 грамах порошкоподібних дріжджів міститься приблизно 16 грам білка. Крім того, в пивних дріжджах є рибонуклеїнова кислота (РНК), яка стимулює роботу імунної системи, сприяє запобіганню дегенеративних захворювань і уповільнює процес старіння.

Вегетаріанці вже давно використовують пивні дріжджі в якості джерела білка, вітамінів і мінералів. Крім того, що це прекрасна харчова добавка, пивні дріжджі також рекомендуються для регулювання рівня цукру в крові, поліпшення стану шкіри, контролю над діареєю, зниження рівня холестерину в крові, і навіть для відлякування комах.

Властивості

Пивні дріжджі можна використовувати при нестачі в організмі хрому: всього в двох столових ложках дріжджів міститься 120 мікрограмів хрому — рекомендована добова доза цієї речовини. Хром відіграє важливу роль в регулюванні рівня цукру в крові. Високий рівень хрому покращує переносимість глюкози.

Пивні дріжджі полегшують симптоми діабету та гіпоглікемії — захворювань, які найбільше впливають на рівень цукру в крові. Більш того, вони допомагають запобігти розвитку діабету у людей, в чиєму сімейному анамнезі є це захворювання (хоча, звичайно, це не відміняє необхідності правильно харчуватися і в цілому вести здоровий спосіб життя).

В ході одного дослідження у пацієнтів з гіпоглікемією, які брали по 2 столові ложки пивних дріжджів кожен день протягом місяця, було відзначено значне поліпшення.

Вітаміни групи В дуже важливі для здоров’я шкіри і нігтів. Ламкі нігті і тьмяна шкіра є поширеним ознакою нестачі цих вітамінів; заповнити їхній дефіцит можна, регулярно приймаючи пивні дріжджі. Їх також використовують як ліки від контактного дерматиту — шкірного захворювання, яке характеризується почервонінням, сверблячкою і запаленням шкіри.

За допомогою пивних дріжджів можна запобігати запор. У 30 грамах дріжджів міститься близько шести грамів дієтичної клітковини (що становить 24% від рекомендованої добової норми). Клітковина поліпшує травлення, сприяючи збільшенню обсягу калових мас і швидкому виведенню відходів з організму. Це ж властивість пивних дріжджів робить їх ефективним засобом проти діареї.

Ще одна корисна властивість пивних дріжджів полягає в тому, що вони можуть підвищувати рівень hdl-холестерину (корисний холестерин) і знижувати загальний рівень холестерину. Згідно з результатами досліджень, при прийомі двох столових ложок пивних дріжджів в день на протязі двох місяців рівень холестерину в крові знижується на 10%.

Харчові добавки на основі пивних дріжджів

Сьогодні у продажу є багато харчових добавок на основі харчових дріжджів. Перш ніж приймати їх, рекомендується проконсультуватися з лікарем і здати кров для аналізів — тоді ви будете точно знати, яких речовин вам не вистачає, і які саме добавки вам потрібні.

Дефіцит кальцію — дуже поширена проблема. Але слід мати на увазі, що в пивних дріжджах в більших обсягах, ніж кальцій, міститься фосфор — речовина, яка може заважати абсорбції кальцію. Тому, якщо вам не вистачає кальцію, слід вибирати добавки з пивними дріжджами, збагаченими кальцієм.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.