Післяпологовий бандаж — упорядковуємо живіт

загрузка...

Майже всі жінки відчувають дискомфорт в області живота після пологів. Це відбувається тому, що порушується робота м’язової системи, як м’язів живота, так і м’язів внутрішніх органів, які довгий час перебували в здавленим стані. На животі у жінки після пологів також багато жиру.

Для чого потрібен

Стан живота після пологів залишає бажати кращого, так як велика матка призвела до значного розтягування і ослаблення м’язів живота. У деяких випадках такі м’язи вже не в змозі утримувати внутрішні органи, в результаті чого розвиваються грижі передньої черевної стінки (пупкові грижі, грижі білої лінії живота і так далі).

Змінюється стан і внутрішніх м’язів і зв’язок, які підтримують внутрішні органи, може наступити їх опущення і навіть випадання (наприклад, випадання матки).

Нарешті, живіт жінки після пологів виглядає непривабливо: він відвисає через розтягнутих м’язів і великої кількості жиру. Такий стан живота вимагає відновлення. Найкраще відновлення поводити за допомогою післяродового бандажа.

Чим допоможе

Післяпологовий бандаж — це спеціальне пристосування, яке утримує передню черевну стінку від обвисання, попереджає вихід внутрішніх органів через ослаблені м’язи передньої черевної стінки (грижі) і підтримує органи черевної порожнини і малого таза, не даючи їм опускатися вниз.

Післяпологовий бандаж рекомендується носити вже в пологовому будинку (у деяких випадках його надягають вже в день пологів) — це сприяє скороченню м’язів матки, швидшому її відновленню і формуванню правильного положення всіх органів черевної порожнини та малого тазу. Крім того, післяпологовий бандаж розвантажує хребет, який і так втомився від високих навантажень під час вагітності, — це попереджає розвиток гриж міжхребцевих дисків, попереково-крижових радикулітів, знімає біль і втому в спині.

Кому не можна носити післяпологовий бандаж

Призначає носіння післяродового бандажа лікар. Протипоказанням для використання бандажа після пологів є:

 • рани і запальні процеси на передній черевній стінці (наприклад, запалення швів після кесаревого розтину — в цьому випадку рекомендується носіння спеціального бандажа для жінок після кесаревого розтину);
 • переймоподібні болі в животі і метеоризм при різних захворюваннях органів травлення;
 • набряки ниркового або серцево-судинного походження;
 • різні пошкодження, роздратування, висип (у тому числі алергічна) та інші захворювання шкіри в області накладення бандажа;
 • індивідуальна непереносимість матеріалу, з якого зроблений бандаж.
 • Як виглядають післяпологові бандажі

  Найбільш якісними вважаються післяпологові бандажі, виготовлені з бавовни і мікрофібри. Вони не здавлюють живіт, а тільки злегка його вправляють, пропускаючи при цьому повітря і вбираючи вологу. У деяких випадках бавовняні тканини поєднуються з нейлоном, але бавовна при цьому залишається обов’язковим матеріалом для внутрішньої обробки післяродового бандажа.

  Обов’язковими елементами будь-якого післяродового бандажа є щільна підтримуюча вставка на животі і пружна стрічка на талії. Наскільки сильно потрібно тягнути живіт, жінка вирішує сама і може або збільшити, або зменшити ступінь здавлювання тканин за допомогою спеціальних застібок.

  Сьогодні випускаються післяпологові бандажі самих різних фасонів: низькі (до пупка), високі (до грудних залоз), у вигляді трусиків з розтягується тканини з щільною вставкою в зоні живота, у вигляді брюк (до щиколоток або до коліна) і так далі . Є післяпологові бандажі у вигляді пояса або еластичної стрічки, яка одягається на поперек і застібається під животом.

  Є також спеціальні післяпологові бандажі, які призначені для жінок після операції кесаревого розтину, вони фіксують післяопераційні шви, сприяючи їх швидкому загоєнню.

  Післяпологовий бандаж зручний і непомітний у шкарпетці, його надягають або безпосередньо на тіло, або на нижню білизну.

  Як правильно вибрати

  Вибір післяродового бандажа — справа серйозна, неправильно підібраний бандаж може доставити жінці багато неприємностей. Тому потрібно звертати увагу на те, щоб прилеглий до тіла шар бандажа був зроблений з натуральних матеріалів, що пропускають повітря і всмоктують піт. У виробі також повинні бути багаторівневі застібки для зміни ступеня здавлювання тканин.

  Має значення і правильно підібраний розмір бандажа, для цього жінці потрібно знати обсяг своїх талії і стегон. Розміри бандажів у вигляді еластичних стрічок рівні розмірам жіночої білизни, а бандажів у вигляді трусів — розміром білизни до вагітності плюс один розмір. В цілому післяпологовий бандаж, перш за все, повинен бути комфортний для жінки, яка його вибирає.

  Післяпологовий бандаж допоможе жінці відновити здоров’я після пологів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.