Післяпологова депресія: якщо немає сил радіти

Насправді те, що зараз називається післяпологовий депресією , зовсім не одне захворювання, а три: післяродова смуток, післяродова депресія і післяродовий психоз. Вони можуть бути стадіями одного процесу або розвиватися ізольовано.

Післяпологова смуток проявляється в зниженні загального настрою, підвищеної стомлюваності, виникненні раптових сліз. Такі симптоми розвиваються у більшості народили жінок в перші місяці після пологів.

Післяпологовий психоз розвивається рідко — він зустрічається у однієї жінки, що народила з тисячі. Проявляється післяродовий психоз різко вираженою загальмованістю, відходом у себе, повною байдужістю до дитини і оточуючим. Стан дуже небезпечно як для самої жінки, так і для її близьких, в першу чергу — для дитини, і вимагає негайного лікування у психіатра.

Чим раніше розпочато лікування, тим швидше настає зцілення, часто може навіть не знадобитися госпіталізація, а амбулаторне лікування дозволяє зберегти грудне вигодовування. Поліпшення настає досить швидко, але протягом одного — двох років жінка знаходиться під спостереженням фахівця.

Всі проміжні стани укладаються в поняття післяпологової депресії.

Причини появи післяпологової депресії

Появі депресії сприяє ендокринна дисфункція. У крові жінки після пологів різко падає вміст прогестерону і трийодтироніну, змінюються концентрації кальцію, стероїдних гормонів, електролітів, триптофанов і багатьох інших компонентів.

Провокуючими факторами є небажана вагітність, психологічна нестабільність в сім’ї або наявність стресового чинника. Найчастіше жінка страждає у зв’язку з розчаруваннями — дев’ять місяців вагітності майбутня мама мріяла про дитину. В її мріях він був ідеальним, мовчазним, рожевим, рум’яним, спокійно лежачим більшу частину часу в своєму ліжечку. Отримавши після пологів кричущого, що вимагає постійної уваги немовляти, жінка виявляється не готовою до цього. Те ж стосується і свого зовнішнього вигляду, адже багато хто думає, що відразу після пологів вони будуть виглядати, як до вагітності. Насправді, це зовсім не так — і ще один привід для розчарування.

Посилює ситуацію нерозуміння проблеми жінки, що народила родичами: замість того щоб надати їй допомогу, жінку звинувачують у неспроможності як матері і дружини.

Всі ці фактори призводять до виникнення післяпологової депресії. Вона проявляється у вираженому загальному негативно-слабкодухі тлі, в рясному слізливості без причин, швидкої фізичної виснаженості до непритомності, виникненні невротичних болів, розвитку псевдосоматіческіе захворювань, частих істеричних зриви. В однієї жінки може бути від одного до декількох симптомів різного ступеня вираженості.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.