Після кольпоскопії: не порушуючи звичайного розпорядку дня

загрузка...

Кольпоскопія — процедура досить проста і швидка, яка займає всього п’ятнадцять-двадцять хвилин, тому після кольпоскопії повернутися до звичайного розпорядку дня можна відразу ж.

Досить часто після виконання кольпоскопії протягом декількох днів спостерігається незначне вагінальна кровотеча (особливо характерне при вагітності і в тих випадках, коли кольпоскопія супроводжувалася біопсією) або виділення з піхви. Після кольпоскопії може виникнути необхідність протягом декількох днів користуватися гігієнічними прокладками (кровотеча або коричневі виділення після процедури можуть спостерігатися на протязі до трьох-п’яти днів). Після розширеної кольпоскопії виділення можуть бути зеленуватого або коричневого кольору, по консистенції нагадувати густу рідину або кавову гущу — це пов’язано з обробкою слизової шийки матки спеціальними розчинами, що застосовуються при розширеній кольпоскопії.

Протягом декількох днів після кольпоскопії рекомендується утримуватися від статевих контактів. Крім того, аж до припинення вагінальної кровотечі після процедури не можна користуватися тампонами, лікарськими препаратами (супозиторіями або вагінальними кремами), сперміцидами та лубриканти.

Ускладнення після кольпоскопії спостерігаються в рідкісних випадках. Необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо після процедури спостерігаються:

 • різке підвищення температури тіла до тридцяти восьми градусів за шкалою Цельсія
 • рясне вагінальна кровотеча
 • болі внизу живота, спазми
 • озноб
 • Всі ці симптоми можуть вказувати на наявність інфекції.

  Результати кольпоскопії

  Кольпоскопія дозволяє визначити характер і ступінь змін в клітинах слизової шийки матки. У деяких випадках для повноти обстеження проводиться біопсія — забір зразків клітин для подальшого їх вивчення під мікроскопом. Зазвичай у таких випадках результати дослідження одержують через один-два тижні. Біопсія, що виконується в ході кольпоскопії, визначає ступінь цервікальної дисплазії (CIN) за шкалою від одного до трьох, що вказує на потенційну здатність переродження інтраепітеліальної новоутворення в шийці матки в злоякісну пухлину.

  Перша ступінь цервікальної дисплазії (CIN 1) означає, що третина клітин в ураженій ділянці слизової шийки матки знаходиться в аномальному стані. У таких випадках застосовується або спеціальне лікування, або метод очікування, оскільки іноді клітини повертаються в нормальний стан без лікування.

  Друга ступінь цервікальної дисплазії (CIN 2) означає, що дві третини клітин знаходяться в аномальному стані. У таких випадках зазвичай потрібне лікування.

  Третя ступінь (CIN 3) означає, що всі клітини ураженої ділянки слизової шийки матки знаходяться в аномальному стані. Лікування призначається негайно.

  Повторний огляд

  Після проведення кольпоскопії і відповідного лікування зазвичай потрібен повторний огляд для визначення стану слизової шийки матки — як правило, повторний огляд проводиться через чотири-шість місяців після кольпоскопії. У деяких випадках при повторному огляді знову проводиться кольпоскопія.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.