Пірсинг пупка — тільки для самих знатних

Пірсинг пупка роблять, як мінімум, з часів ацтеків . Він був популярний у інків, жителів Стародавнього Єгипту і у представників багатьох інших культур античного світу. Тоді пірсинг був більш, ніж даниною моді. Він міг позначати певне положення в суспільстві, хоробрість людини в битвах, духовний зв’язок з божествами. За деякими даними, представникам єгипетської аристократії проколювали пупок в ході церемоній, присвячених настанню повноліття.

У сучасному західному світі пірсингу надається зовсім інше значення. До початку 1980-х років було прийнято проколювати лише певні частини тіла (переважно — вуха). Вважається, що пірсинг пупка потрапив в поп-культуру, а потім — в широкі маси, після того, як супермодель Крісті Тарлінгтон блестнула прикрасою в пупку на модному показі в Лондоні. Після цього пірсинг пупка був помічений у Наомі Кемпбелл, Джанет Джексон, Гвен Стефані, Мадонни, Шер, Крістіни Агілери, і багатьох інших зірок.

Пірсинг пупка популярний переважно, але не виключно, серед жінок.

Процедура

Пірсинг пупка робить дуже швидко і без проблем — як прокол мочки вуха, і практично також швидко гоїться. Сам пупок зазвичай не проколюють — прокол роблять в шкірі над пупком. Сьогодні все популярнішим стає прокол безпосередньо пупка, однак він може бути досить хворобливим, і заживає довше, ніж традиційний пірсинг.

Відторгнення прикраси при пірсингу пупка трапляється дуже рідко. Поки прокол не заживе, рекомендується носити штанги; вони ж є найбільш популярними прикрасами для пупка. Однак при бажанні пірсинг пупка дозволяє носити сережки практично будь-якого типу.

Ризики

Основні ризики, пов’язані з пірсингом пупка:

 • Інфекція. Щоб запобігти інфекції, протягом декількох місяців після проколу пупка необхідно регулярно чистити сережку і місце проколу.
 • Освіта рубців. Рубець може утворитися після того, як людина перестане носити прикраси в пупку.
 • Більш серйозні наслідки проколу пука зустрічаються рідко, але вони можуть бути несподіваними і серйозними. У 2007 році в автомобільній аварії мало не загинула жінка. В результаті сильного тиску ременя безпеки маленька сережка, яка була в неї в пупку, проткнула її шлунок і дістала майже до хребта, викликавши серйозні внутрішні ушкодження.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.