Пірантел: засіб для боротьби з кишковими паразитами

Пірантел — антигельминтик, тобто противоглистное засіб, що запобігає розмноження кишкових паразитів в організмі людини. Пірантел застосовується для лікування будь-яких інфекцій, спричинених зараженням гельмінтами — в тому числі гостриками і круглими хробаками. Показання до застосування препарату — ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз, некатороз та інші інфекції, збудником яких виступають кишкові паразити.

Діючі речовини пірантелу викликають нейропараліч черв’яків і сприяють виведенню паразитів зі стільцем. Оскільки ступінь абсорбції пірантелу в кишечнику вкрай низька, препарат не має практично ніякого дії на стан здоров’я людини, і побічні ефекти від прийому пірантелу вкрай рідкісні і малозначні.

Застосування

Для придушення симптомів інфекції, викликаної кишковими паразитами, і знищення глистів необхідно прийняти повну дозу пірантелу з їжею або на порожній шлунок в будь-який час дня. Пірантел протипоказаний при захворюваннях печінки або алергічної реакції на будь-яку речовину зі складу препарату. Пірантел не рекомендується приймати дітям молодше двох років, а також при вагітності та годуванні груддю без попередньої консультації з лікарем.

Приймати пірантел необхідно в суворій відповідності з інструкціями лікаря або виробника, запиваючи дозу склянкою води. Препарат можна приймати в будь-який час дня — вранці, в обід, перед сном — як разом з їжею, так і самостійно. Для відмірювання точної дози препарату у формі суспензії необхідно користуватися спеціальною ложечкою-дозатором або мірним стаканчиком, а не звичайними столовими приборами. У деяких випадках може знадобитися лікування інших членів сім’ї — інфекції, спричинені гельмінтами, зазвичай вкрай заразні і легко передаються при безпосередніх контактах з оточуючими.

Побічні ефекти

У дуже рідкісних випадках пірантел може викликати алергічну реакцію, при перших же симптомах якої (набряканні губ, язика, обличчя, утрудненні дихання, висипи на шкірі) необхідно звернутися за медичною допомогою. Побічні ефекти від прийому пірантелу, як правило, незначні і нетривалі, тому при появі будь-яких неприємних симптомів рекомендується продовжити лікування.

У число найбільш поширених побічних ефектів пірантелу входять:

 • нудота, блювання, біль у животі спазматичного характеру, діарея, відсутність апетиту
 • головний біль
 • запаморочення, млявість, слабкість
 • безсоння або, навпаки, сонливість
 • висип на шкірі
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.