Пірантел — суспензія допоможе позбавити дитину від глистів

Суспензія пірантелу застосовується в основному у дітей для лікування глистових інвазій. Препарат добре переноситься і може призначатися дітям будь-якого віку, але тільки за призначенням лікаря. З обережністю суспензію пірантелу призначають дітям першого півріччя життя.

Як діє суспензія пірантелу

Суспензія пірантелу випускається у флаконах темного скла по 15 мл (50 мг в одному мл, до флакона додається мірна ложка об’ємом 5 мл) і є протиглистовою засобом, призначеним в основному для дітей. Але й дорослі люди також можуть застосовувати ПИРАНТЕЛ у формі суспензії. Суспензія надає лікувальний ефект в основному в кишечнику людини, переноситься вона краще, ніж таблетки, оскільки володіє більш м’яким дією.

Надходячи в кишечник, суспенсія пірантелу надає паралізує дію на круглих черв’яків — гостриків, аскарид, анкілостом, нематод і волосоголовці. Препарат зручний тим, що він не змушує глистів посилено рухатися по кишечнику і не вимагає спеціальної підготовки дитини до його прийому. Після застосування суспензії пірантелу також не потрібно якихось маніпуляцій для того, щоб видалити паралізованих гельмінтів з кишечника.

Суспензія пірантелу дуже мало всмоктується в кишечнику і в основному видаляється з організму в незмінному вигляді з калом. Всмоктався в кров пірантел розкладається в печінці на продукти обміну і виводиться з сечею.

У яких випадках призначається суспензія пірантелу і коли вона протипоказана

Пірантел в суспензії призначають дітям для позбавлення від круглих глистів, які найбільш часто зустрічаються в дитячому віці. Дуже ефективний цей препарат при лікуванні ентеробіозу і аскаридозу. При ентеробіозі для виключення повторного зараження потрібно проліковує всіх членів сім’ї хворого одночасно з подальшим проведенням лабораторного контролю излеченности. Крім того, для профілактики повторного зараження необхідно проводити вологе прибирання приміщень, де проживає хворий, і чищення його одягу.

Дещо менше ефективність суспензії пірантелу при трихоцефальозі (збудник — власоглав). Крім того, суспензію пірантелу застосовують для лікування та інших глистових інвазій, викликаних круглими глистами, — анкилостомидоза і некатороз.

Протипоказанням для прийому суспензії пірантелу є підвищена чутливість до компонентів цього препарату, вагітність, годування дитини грудьми і міастенія (важке захворювання нервової системи, яке супроводжується наростаючою м’язовою слабкістю). З обережністю та в спеціальній дозуванні призначається пірантел дітям до шести місяців.

Призначувані дози

Суспензію пірантелу приймають внутрішньо під час або після їди один раз в день. Доза препарату встановлюється індивідуально відповідно до віком і вагою дитини або дорослого, який страждає глистова інвазією. Так, при глистових інвазіях, викликаних гостриками і аскаридами (або одночасно тими і іншими) суспензія пірантелу призначається один раз з розрахунку 10 мг на кг ваги хворого.

Стандартні дози цього препарату для дорослих з вагою тіла менше 75 кг дорівнюють 750 мг (три мірних ложки або 15 мл), а з вагою більше 75 кг — 1000 мг (чотири мірних ложки або 20 мл). Дітям суспензія пірантелу призначається в таких дозуваннях:

 • від півроку до двох років — 125 мг або половина (2,5 мл) мірної ложки — на мірній ложці є відмітка, відповідна 2,5 мл;
 • від двох до 6 років — 250 мг або повна мірна ложка (5 мл), дітям від 6 років до 12 років — 500 мг або дві мірні ложки (10 мл);
 • старше 12 років отримують дорослу дозу препарату.
 • При анкілостомідозі суспензію пірантелу призначають у тій же дозі протягом трьох днів. При некаторозі його застосовують в подвоєній дозі (20 мг на кг ваги) протягом двох днів.

  Для того щоб уникнути повторного зараження глистової інвазією, суспензію пірантелу призначають повторно у тому ж дозуванні через три тижні після першого курсу лікування.

  Не можна поєднувати прийом пірантелу з прийомом декариса.

  Побічні дії

  Суспензія пірантелу в більшості випадків дуже добре переноситься, але можливі прояви і побічних ефектів у вигляді нудоти, блювання, проносу, болю в животі, підвищення активності печінкових ферментів, що говорить про наявність минущих порушень функції печінки.

  У деяких випадках з’являються порушення з боку центральної нервової системи — головний біль, запаморочення, порушення сну (сонливість або безсоння), слабкість, нездужання, зниження слуху, порушення чутливості, галюцинації, деякі форми порушення свідомості.

  Можливо також поява шкірного висипу та інших проявів алергічних реакцій, підвищення температури тіла.

  Суспензія пірантелу — це прекрасне лікарський засіб для позбавлення дітей від глистів.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.