Пірантел — протипоказання потрібно враховувати обов’язково

загрузка...

Пірантел — це лікарський Протигельмітний препарат, який має високу ефективністю в поєднанні з низькою токсичністю. Він має дуже мало побічних ефектів у порівнянні з іншими Протигельмітний препарат, а тому і мало протипоказань.

Пірантел і вагітність

Пірантел є достатньо безпечним препаратом. У ході лабораторних досліджень не було виявлено жодних негативних впливів цього препарату на плід — ні тератогенних (здатності викликати аномалії розвитку у плода), ні ембріотоксичних — безпосереднього токсичного впливу на плід. Тим не менш, пірантел не дозволено застосовувати під час вагітності, так як покладені клінічні дослідження цього препарату на вагітних жінках не проводились.

Вагітність — це особливий стан, під час якого будь-яке, навіть саме незначне вплив може бути фатальним. Пірантел в основному діє в кишечнику, при цьому більше половини прийнятої дози виходить з калом у незмінному вигляді. Частина ж цього препарату всмоктується в кров і може надавати загальний вплив на організм. Як він буде впливати на організм вагітної жінки і плід — ніхто не знає. Швидше за все, загального токсичної дії цей препарат не чинить, але можливо його розслаблюючу дію на мускулатуру, що під час вагітності зовсім не бажано.

Пірантел і годування дитини грудьми

Під час годування дитини грудьми приймати пірантел також небажано, так як частина цього препарату всмоктується в кров і може виділятися з молоком матері. У якій кількості він виділяється невідомо, тому застосовувати його не варто.

Але пірантел — це препарат, який застосовується від одного до трьох днів поспіль (залежно від того, які саме гельмінти виявлені). На цей час цілком реально перервати грудне вигодовування, а потім, після закінчення лікування, годівля відновити. Сьогодні випускається достатня кількість дитячих молочних сумішей для годування дитини, так що в разі потреби лікування грудне молоко можна замінити сумішшю. А щоб грудне молоко не пропало, його можна зціджувати.

Пірантел і міастенія

Міастенія — це генетичне захворювання, яке характеризується порушенням передачі нервових імпульсів, здійснюваних нейромедіатором ацетилхоліном. В результаті складних механізмів (у тому числі при надлишку ферментів, що руйнують ацетилхолін і аутоімунних процесів — алергії до власних тканин) порушується передача нервових імпульсів від головного мозку до м’язів. Це призводить до поступового формування наростаючою слабкості скелетних м’язів.

Проявляється це втомою, яка проходить після відпочинку. Можуть розвиватися різні порушення окорухових м’язів, м’язів, що здійснюють процеси ковтання і дихання. Особливо небезпечно залучення до процесу дихальних м’язів — це може стати причиною загибелі хворого від задухи.

Хворим міастенією не дозволяється приймати ніяких лікарських препаратів без призначення лікаря. Особливо небезпечні препарати, здатні якось впливати на кісткову мускулатуру. Пірантел викликає параліч нервово-м’язового апарату круглих гельмінтів, тобто може надавати якусь незначну дію і на кісткову мускулатуру людини. Саме тому він протипоказаний при міастенії.

Пірантел і захворювання печінки

Пірантел протипоказаний при захворюваннях печінки, що супроводжуються порушенням її функції. При надходженні в організм основна частина цього лікарського речовини діє безпосередньо в кишечнику, а потім виводиться з організму з каловими масами. Але частина пірантелу все ж всмоктується в кров і через деякий час потрапляє в печінку, де розкладається на продукти обміну і потім виводиться з організму з сечею.

При зниженні функції печінки пірантел буде повільно розкладатися, і не виключено скупчення в організмі його великої кількості, особливо, якщо препарат приймається протягом декількох днів. Безумовно, ризик тут незначний, так як пірантел найчастіше приймається одноразово. Але в інструкції ніде не вказується, чи робить пірантел негативний вплив на печінку — це обставина також варто враховувати.

Пірантел при підвищеній чутливості до нього організму

Підвищена чутливість до того чи іншого лікарського препарату може проявлятися у вигляді алергічних і неалергічний реакцій. Ці реакції схожі, незважаючи на те, що мають різний механізм виникнення. При будь-якій формі підвищеної чутливості організму до тієї чи іншої речовини застосовувати його не можна.

Пірантел — це нетоксичний і досить безпечний препарат, але враховувати протипоказання при його застосуванні потрібно обов’язково.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.