Пімафуцин — таблетки допоможуть при кандидозі кишечника

Кандидоз кишечника зустрічається сьогодні часто, так як велике поширення отримали антибіотики, які вбивають нормальну мікрофлору кишечника — саме вона стримувала розмноження грибків роду Candida, які викликають кандидоз. Лікувати кандидоз кишечника непросто, тому антибіотики краще застосовувати за призначенням лікаря.

Ознаки кандидозу кишечнику

Кандидоз кишечника характеризується зниженням апетиту, загальним нездужанням, слабкістю, зниженням працездатності, іноді невеликим підйомом температури. Може з’являтися нудота, рідкий стілець, метеоризм (здуття живота), біль у животі, в тому числі у вигляді кишкових кольок.

Стілець при кандидозі може бути рідким з твердою першою порцією, іноді з домішкою слизу. Але він може бути і повністю твердим, у вигляді «овечого калу» (маленьких кульок) з гнильним або кислим запахом.

При довгостроково протікає кандидозі порушується процес травлення, що призводить до дефіциту вітамінів. При нестачі в організмі вітаміну В1 з’являються різні неврологічні порушення, вітаміну В12 — розвивається анемія, нікотинової кислоти — з’являються ознаки неврозів, запалення слизової оболонки порожнини рота і мови, підвищена слинотеча. При кандидозі кишечника страждає порушення всмоктування жиророзчинних вітамінів (А, Е D), що може привести до ряду серйозних захворювань.

Кандидоз викликає виражену сенсибілізацію організму, що часто призводить до розвитку різних алергічних захворювань.

Якщо таке захворювання вчасно не пролікувати, то кандидоз може поширитися на сусідні органи: нирки і сечовивідні шляхи та статеві органи. Крім того, з током крові грибки роду Candida можуть потрапляти і в віддалені органи. Найважчими формами кандидозу є ураження головного мозку і генералізований (з множинним ураженням органів і тканин) кандидоз.

Таблетки Пимафуцин для лікування кандидозу кишечнику

Таблетки Пимафуцин вкриті кишковорозчинною оболонкою, яка дозволяє лікарському речовині потрапляти безпосередньо в кишечник. У кожній таблетці Пимафуцин міститься 100 мг діючої речовини (Натаміцин). До Пімафуцин виявляють чутливість більшість патогенних дріжджоподібних грибків, але найбільш активний він відносно грибків роду Candida.

При попаданні в кишечник препарат не всмоктується в кров, а діє виключно місцево в області шкіри або слизових оболонок. Він руйнує клітини грибів роду Candida (фунгіцидну дію) шляхом порушення проникності їх мембран. Особливістю пімафуцна є те, що резистентності до нього (звикання) у збудників інфекції зазвичай не виникає.

При кандидозі кишечника дорослим призначають по одній таблетці (100 мг) чотири рази на день. Курс лікування триває по-різному, але в середньому тиждень. Дітям Пімафуцин призначають по одній таблетці двічі на день.

Застосування таблеток Пимафуцин при кандидозах інших органів

Незважаючи на те, що Пімафуцин не всмоктується в кров і діє лише місцево, у кишечнику, його часто призначають при кандидозі інших органів. Це необхідно тому, що природним резервуаром грибків роду Candida є кишечник. І якщо в кишечнику грибки будуть постійно розмножуватися, то марно лікувати такі захворювання, як молочниця або кандидоз нирок і сечовивідних шляхів. Також кандидоз кишечника може підтримувати кандидоз та інших органів, викликаючи рецидиви захворювання. Іноді кандидоз кишечника протікає безсимптомно і тоді діагноз можна встановити тільки за допомогою лабораторних досліджень.

У всіх цих випадках проводиться санація кишечника. Таблетки Пимафуцин призначаються по таблетці чотири рази на день протягом тижня.

Іноді прийом таблеток Пимафуцин поєднують з прийомом інших протигрибкових препаратів, наприклад, з гризеофульвіном. Пімафуцин може поєднуватися з будь-яким лікарським препаратом.

Протипоказання і побічні ефекти

Пімафуцин — це лікарський препарат, який є абсолютно нетоксичним. Навіть при прийомі великої кількості таблеток Пимафуцин отруєння зазвичай не розвивається. Пімафуцин можна застосовувати при вагітності, годуванні дитини грудьми і новонародженим дітям. Тому цей препарат має тільки одне протипоказання — індивідуальну непереносимість організмом хворого його компонентів.

З побічних ефектів при прийомі Пимафуцин можлива поява нудоти і рідкого стільця спочатку лікування. Це не потребує відміни препарату і надалі проходить без будь-якого додаткового лікування.

Таблетки Пимафуцин продаються в аптеці за рецептом лікаря, так як приймати їх потрібно тільки під контролем лабораторних досліджень.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.