Пімафуцин свічки — застосовуються для лікування кандидозів у жінок

загрузка...

Пімафуцин — це протигрибковий антибіотик, який застосовується для лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок, спричинених патогенними грибками. Високу чутливість до цього препарату виявляють грибки роду Candida, решта грибки до нього менш чутливі.

Молочниця у жінок

Молочниця у жінок часто розвивається при зниженні імунітету. У нормі невелика кількість грибків роду Candida присутній на слизових оболонках статевих органів майже у всіх жінок, але вони не викликають захворювання. Але як тільки знижується імунітет (після переохолодження, тяжких інфекцій, стресів і так далі) грибки починають швидко розмножуватися і викликати захворювання, яке називається кандидозом або молочницею.

Молочниця проявляється у вигляді крапкових сирнистих нальотів на слизовій оболонці статевих органів. Спочатку ці нальоти легко знімаються, але потім вони збільшуються і щільно зростаються зі слизовою оболонкою. Після зняття таких плівок слизова оболонка починає кровоточити.

Кандидоз може поширюватися і на внутрішні жіночі статеві органи, а також з потоком крові на віддалені органи. Тому молочницю необхідно лікувати. Для лікування кандидозу у жінок випускається багато протигрибкових препаратів. Але найбезпечнішим препаратом, який дозволений до застосування у вагітних жінок та годуючих матерів, є Пімафуцин.

Як діють свічки з Пимафуцин

Свічки вагінальні з Пимафуцин (активна діюча речовина — натаміцин) випускаються голландської фармацевтичною компанією Яманучі Юроп Б.В. У кожній свічці міститься 100 мг діючої речовини.

Пімафуцин — це протигрибковий полієнових антибіотик широкого спектру дії з групи макролідів. Пімафуцин вбиває чутливі до нього патогенні грибки (фунгіцидну дію), пов’язуючи деякі речовини, які входять до складу клітинної мембрани клітини гриба. У результаті порушується проникність мембрани, яка тягне за собою загибель клітини.

Пімафуцин активний відносно багатьох патогенних дріжджових грибків, але особливо чутливі до нього грибки роду Candida. Звикання до цього препарату збудників інфекції не розвивається.

Особливістю Пимафуцин є те, що цей препарат практично не всмоктується з поверхні слизових оболонок і не може чинити на організм загальної дії.

В яких випадках призначаються

Вагінальні свічки з Пимафуцин застосовуються для лікування кандидозу (кандидомікозу — грибкової інфекції, викликаної грибками роду Candida) зовнішніх жіночих статевих органів — кандидозних вульвовагінітів.

При кандидозних вульвовагинитах вагінальні свічки Пімафуцин застосовують по одній свічці в день перед сном протягом трьох-шести днів. Свічку вводять глибоко в піхву в положенні лежачи. Свічки під дією температури тіла швидко розплавляються, утворюючи піну, рівномірно покриває стінки зовнішніх статевих органів і піхви. Під час місячних лікування Пимафуцин переривають, так як кров’янисті виділення з матки змивають Пімафуцин зі стінок статевих органів.

Якщо вагінальний кандидоз постійно рецидивує, то додатково до місцевого лікування (введення вагінальних свічок) призначають таблетки Пимафуцин для прийому всередину — це необхідно для того, щоб убити грибки роду Candida у кишечнику, та як вони можуть потрапляти на слизову оболонку піхви з кишечника , викликаючи повторні зараження. Таблетки Пимафуцин призначаються в такому випадку по одній чотири рази на день протягом двох-трьох тижнів.

Якщо у партнера жінки також є прояви кандидозу статевих органів, то його лікують за допомогою однойменного крему. Під час лікування статеві контакти дозволені, але при цьому слід користуватися бар’єрними способами контрацепції.

Побічні ефекти

Місцеві реакції при застосуванні свічок з Пимафуцин найчастіше розвиваються за рахунок міститься в них цетилового спирту. Можуть з’явитися невелике роздратування слизових оболонок статевих органів та піхви, відчуття печіння та свербежу. У разі, якщо ці явища наростають, слід перервати лікування і повідомити лікаря про підвищену чутливість організму до компонентів свічок з Пимафуцин.

Протипоказаний Пімафуцин тільки при індивідуальній нестерпності компонентів цього препарату. Так як Пімафуцин при місцевому застосуванні не потрапляє у кров’яне русло, свічки дозволено застосовувати вагітним жінкам і годуючим матерям.

Лікування Пимафуцин можна поєднувати із застосуванням іншими лікарськими препаратами, передозувань Пимафуцин не зустрічалося.

Свічки з Пимафуцин — це ефективний і безпечний засіб для лікування молочниці.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.