Пімафуцин при вагітності: підходить для лікування молочниці

Особливістю періоду вагітності є те, що в цей час у жінок часто розвивається молочниця. Відбувається це навіть в тому випадку, коли до вагітності цієї грибкової інфекції у жінки не було. Тому ефективні та безпечні препарати для лікування молочниці набувають особливого значення.

Чому у вагітних жінок розвивається молочниця і її прояви

Молочниця часто розвивається у вагітних жінок тому, що під час вагітності знижується імунітет. Це фізіологічна реакція, яка допомагає запобігти невиношування вагітності, адже плід складається з чужорідних для організму жінки клітин, які її імунна система може відкинути.

Викликається молочниця або кандидоз зовнішніх статевих органів жінки дріжджоподібними грибками роду Candida. Ці грибки відносяться до умовно-патогенної мікрофлори і мешкають на слизових оболонках статевих органів у більшості жінок, не викликаючи захворювання. Але як тільки знижується імунітет, грибки можуть проникати в слизову оболонку, швидко розмножуватися і викликати захворювання. Захворюванню також сприяє зміна під впливом гормонів піхвового середовища: створюються сприятливі умови для розмноження грибків.

Проявляється молочниця у вигляді набряклості, почервоніння і свербіння зовнішніх статевих органів і піхви. Через деякий час на стінках з’являються творожистие нальоти, які легко знімаються. Якщо в цей час молочницю не пролікувати, дрібні творожистие нальоти розростаються і перетворюються в плівки, щільно прикріплені до слизової оболонки. Можуть з’являтися також рясні виділення у вигляді сирнистий пластівців. Ступінь вираженості симптомів молочниці може бути різною: від майже непомітних до значних. У будь-якому випадку, навіть якщо молочниця майже не проявляється, її потрібно пролікувати, інакше створюється загроза для дитини. Внутрішньоутробне зараження грибками роду Candida зустрічається рідко, а от зараження дитини від матері під час пологів цілком реально. При цьому у новонародженої дитини можуть розвиватися молочниця слизової оболонки порожнини рота, яка може потім перейти в кандидоз шлунково-кишкового тракту, органів дихання, нирок і сечовивідних шляхів і так далі.

Лікують молочницю у вагітних лише дозволеними для застосування в цей період протигрибковими засобами. Препаратом вибору при цьому найчастіше є Пімафуцин, який не всмоктується в кров і не чинить на організм системної дії.

Як діє Пімафуцин при лікуванні вагітних жінок

Пімафуцин (діюча речовина — натаміцин) — це протигрибковий антибіотик широкого спектру дії, який володіє фунгіцидною (руйнує клітини грибів) дією по відношенню до чутливих до нього збудників інфекції. Найбільшу чутливість до цього препарату виявляють грибки роду Candida, звикання до цього препарату збудників грибкової інфекції не буває.

Пімафуцин діє тільки місцево, не всмоктуючись з поверхні слизових або шкіри в кров, саме тому він практично не має протипоказань і побічних ефектів. Крім того, це абсолютно нетоксичний препарат: випадковий прийом всередину великої кількості таблеток або суспензії не призводить до отруєння. Перевагою Пимафуцин є і те, що він випускається у вигляді різних лікарських форм, що дозволяє застосовувати його у вигляді різних курсів лікуванні та забезпечує комплексний підхід до лікування молочниці.

Як застосовувати

Насамперед, це потрібно робити лише за призначенням лікаря і під лабораторним контролем излеченности. Якщо цього не зробити, лікування може піти нанівець і знов з’явиться рецидив молочниці.

Для лікування молочниці у вагітних жінок найчастіше призначають вагінальні свічки з Пимафуцин. Свічки вводять глибоко у піхву щодня на ніч протягом трьох-шести днів. Але іноді це не допомагає, і рецидиви захворювання тривають. У такому випадку необхідно провести санацію кишечника, що є природним місцем існування грибків роду Candida. Збудники інфекції з кишечника з калом постійно потрапляє на зовнішні статеві органи вагітної жінки. Приймають Пімафуцин по одній таблетці чотири рази на день протягом двох-трьох тижнів.

Протипоказання і побічні ефекти

Пімафуцин нетоксичний препарат, який діє місцево, тому він протипоказаний тільки при підвищеній чутливості до нього організму вагітної жінки.

Побічні ефекти при застосуванні вагінальних свічок Пимафуцин можуть проявлятися у вигляді незначного місцевого подразнення на самому початку лікування, яке проходить самостійно, не вимагаючи додаткового лікування. При прийомі таблеток Пимафуцин можлива поява нудоти і рідкого стільця, але це також швидко проходить.

Пімафуцин є препаратом вибору при лікуванні молочниці під час вагітності.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.