Пімафуцин — крем підійде для лікування молочниці у чоловіків і жінок

Пімафуцин — це протигрибковий препарат, який найбільшу ефективність проявляє щодо грибків роду Candida, що викликають кандидоз. За допомогою крему з Пимафуцин можна лікувати молочницю і чоловіків і жінок, але більше ця лікарська форма підійде для лікування молочниці у дівчаток і молодих дівчат.

Що входить до складу крему з Пимафуцин

До складу 2% крему з Пимафуцин входить основна діюча речовина (натаміцин) та допоміжні речовини. Основна діюча речовина має місцеву фунгіцидну дію — вбиває патогенні грибки, порушуючи проникність їх мембран.

Допоміжні речовини крему містять у собі цетілефірний віск, децілолеат, лаурилсульфат натрію, пропіленгліколь, пропілпарагідроксибензоат, метилпарагідроксибензоат, цетостеариловий спирт, очищену воду. Всі ці компоненти сприяють швидкому і рівномірному розподілу крему на поверхні слизових оболонок або шкіри.

Крем з Пимафуцин широко застосовується для лікування різних форм кандидозу, у тому числі у новонароджених.

Застосування крему з Пимафуцин для лікування молочниці у чоловіків

Молочниця у чоловіків зазвичай протікає у вигляді баланопостита — запалення голівки статевого члена і крайньої плоті. При цьому на голівці статевого члена з’являються почервоніння і набряк, супроводжуються сверблячкою і печінням. Через деякий час на цьому місці з’являються білі нальоти, що нагадують згорнувся молоко. Запальний процес в області голівки статевого члена може призводити до порушень сечовипускання (у тому числі до хворобливе сечовипускання) і до болів під час статевого контакту.

Кандидоз у чоловіків часто протікає стерто, без виражених клінічних проявів, тому чоловіки не завжди звертаються до лікаря і проліковують це захворювання, що може призводити до поширення кандидозу на внутрішні статеві органи. Ще одна проблема: кандидоз у чоловіків рідко виникає на «порожньому місці». Зазвичай він розвивається в тому випадку, якщо в цій області вже є якісь проблеми: приховано протікаючі урологічні або венеричні захворювання, які призводять до зниження імунітету.

При молочниці у чоловіків крем з Пимафуцин наносять на уражені ділянки кілька разів в день. Тривалість курсу лікування може бути різною, він продовжується поки є клінічні прояви молочниці і ще кілька днів після того, як вони пройдуть.

Застосування крему для лікування молочниці у дівчаток

Кремом з Пимафуцин можна лікувати молочницю і у жінок, але для жінок все ж більше підійдуть вагінальні свічки. А ось молочниця у дівчаток і молодих дівчат лікується за допомогою крему, який наносять тонким шаром на уражену поверхню слизових та шкіри статевих органів кілька разів на день до тих пір, поки ознаки молочниці не зникнуть, плюс ще кілька днів для того, щоб максимально зменшити кількість грибків роду Candida.

Застосування крему для лікування грибкових уражень шкіри у новонароджених

Кандидоз шкіри часто розвивається у новонароджених дітей, що заразилися від матері під час пологів. У цьому випадку шкіра дитини в області природних складок червоніє, набрякає, мокне, що призводить до утворення яскраво-червоних ерозій. Може розвиватися і кандидоз гладкої шкіри, коли на шкірі дитини з’являються рожеві піднесення на шкірі (папули) з неправильними краями. На поверхні папул виникають бульбашки, які розриваються з утворенням ерозій. Зустрічаються також змішані форми захворювання, коли кандидоз у складках шкіри поєднується з кандидозом гладкої шкіри.

Для новонародженої дитини таке захворювання може стати загрозливою для життя, так як кандидоз може поширитися на внутрішні органи. Тому кандидози новонароджених ретельно проліковують. З цією метою можна застосовувати крем Пімафуцин, який наноситься на уражені ділянки шкіри до чотирьох разів на день. Але якщо у дитини уражена велика частина шкіри, то крем наносять ділянками — наносити крем на всю шкіру дитини не можна.

Застосування крему для лікування грибкових уражень зовнішнього вуха

Зовнішнє вухо часто уражається грибками роду Candida. При цьому хворий відчуває сильний свербіж в області слухового проходу. При тривалому перебігу захворювання може знижуватися слух.

Крем Пимафуцин застосовують для лікування грибкових уражень зовнішнього слухового проходу. Для цього зовнішній слуховий прохід очищають і на шкіру від одного до чотирьох разів на день наносять крем з Пимафуцин. Після нанесення крему слуховий прохід закривають ватним тампоном.

Протипоказання і побічна дія

Протипоказанням для застосування крему з Пимафуцин є тільки підвищена чутливість організму до компонентів препарату.

Побічні ефекти крему можуть проявлятися у вигляді невеликого роздратування, яке звичайно не вимагає припинення лікування. Але можуть виникати і ознаки індивідуальної непереносимості препарату, коли роздратування наростає з кожним днем. Це потребує відміни препарату.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.