Пімафуцин — допоможе в скрутну хвилину

Пімафуцин відноситься до протигрибкових препаратів і використовується для лікування деяких різновидів грибкових інфекцій очей, наприклад, грибкового блефарити, кон’юнктивіту і кератиту. Він є антибіотиком. За допомогою Пимафуцин також лікують кандидози ротової порожнини, дерматомікози, отомікози, кандидоз кишечнику, вагініт та інші захворювання. Для лікування грибкових інфекцій очей застосовують суспензію Пимафуцин або мазь для місцевого застосування. Він також випускається у вигляді таблеток, вагінальних свічок і кремів.

Побние ефекти при прийомі Пимафуцин

Пімафуцин безпечний і має мало побічних ефектів. У деяких пацієнтів він викликає слабке подразнення з такими симптомами, як почервоніння шкіри, свербіж і печіння. Зазвичай це швидко проходить, але якщо симптоми зберігаються протягом декількох днів, слід поговорити про це з лікарем. У рідкісних випадках наслідками прийому Пимафуцин стають розлад шлунка і також гострі напади порфірії у хворих цим захворюванням.

Зверніть увагу

Якщо протягом 7-10 днів після використання Пимафуцин симптоми грибкової інфекції погіршилися, як можна швидше зв’яжіться з лікарем.

При використанні суспензії Пімафуцин погано абсорбується у шлунково-кишковому тракті, а при точковому застосуванні він взагалі не всмоктується через шкіру або слизові оболонки. Після застосування Пимафуцин на шкірі навколо очей він зберігається в терапевтичній концентрації на рогівці, але не по внутрішньоочної рідини.

Під час прийому Пимафуцин не слід забувати про запобіжні заходи. Не приймайте ліки, якщо його упаковка пошкоджена. Якщо у вас вдома залишився Пімафуцин, який вам призначали раніше для лікування грибкових інфекцій, не використовуйте його, якщо у вас з’являться схожі симптоми. Їх може викликати не тільки вірусна, але і грибкова або бактеріальна інфекція. Приймати Пімафуцин в цьому випадку може бути не тільки марно, але й небезпечно.

Взаємодія Пимафуцин з іншими лікарськими препаратами

Поки немає достовірних даних про взаємодію Пимафуцин з іншими медикаментами. Якщо ви приймаєте які-небудь ліки, як рецептурні, так і безрецептурні, обов’язково повідомте про це лікаря, перш ніж починати прийом Пімафуцин.

Лікування Пимафуцин

Використовуючи суспензію для очей, не торкайтеся піпеткою якихось поверхонь, в тому числі, шкіри рук і поверхні очного яблука. Піпетка повинна залишатися стерильною, в іншому випадку потрапили на неї бактерії можуть швидко розмножитися і викликати у вас вторинну інфекцію.

Оральний кандидоз лікують за допомогою таблеток: 10 мг Натаміцин (активний компонент Пимафуцин) треба приймати кожні 4-6 годин. Прийом Пимафуцин у вигляді таблеток також призначається при кишковому кандидозі. Для лікування вагініту і деяких інших захворювань, що зачіпають статеві органи, застосовують свічки або мазі.

При очних грибкових інфекціях прописується п’ятивідсотковий суспензія або одновідсотковий мазь. Перед кожним застосуванням пляшечку потрібно злегка струснути. Закиньте голову назад, трохи відтягніть нижню повіку вниз, видавіть одну краплю суспензії на рогівку, притисніть палець до внутрішнього кута ока і залишайтеся в такому положенні не менше однієї хвилини. Це не дозволить рідини стекти по слізним протоках. Якщо вам потрібно закапати більше, ніж одну краплю або якщо ви використовуєте ліки для обох очей, між закапуваннями потрібно дотримувати інтервали тривалістю не менше п’яти хвилин.

Пімафуцин рідко виписують маленьким дітям. Давати дитині ці ліки без рекомендації лікаря категорично заборонено.

Вплив Пимафуцин на здоров’я вагітної жінки і майбутньої дитини на сьогоднішній день досліджено недостатньо. Також невідомо, чи потрапляє натаміцин в грудне молоко і якщо так, то в яких кількостях. Оскільки його безпека залишається під питанням, Пімафуцин призначають вагітним і годуючим жінкам тільки в тому випадку, якщо відсутня більш підходяща альтернатива.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.