Пілінг обличчя — скидаємо стару шкіру

Домашній і професійний

Комерційні засоби для пілінгу продаються у всіх аптеках і магазинах косметики. Вибір дуже широкий, і можна вибрати якісний продукт в будь-якому ціновому класі. У них містяться різні хімічні речовини, часто — альфа-гідрокси кислоти, які м’яко впливає на шкіру, видаляючи частину відмерлих клітин, завдяки чому шкіра виглядає більш свіжою. Оскільки ніколи не можна виключати можливість алергічної реакції на продукт, перед використанням нового засобу для пілінгу тестуйте його на невеликій ділянці шкіри.

Якщо ви не довіряєте комерційної продукції, можна робити пілінг обличчя за допомогою домашніх засобів. Кавова гуща, дрібна сіль, мелені вівсяні пластівці, свіжовичавлені фруктові і ягідні соки — всі ці, і багато інших домашні засоби допомагають усунути омертвілі клітини і роблять тон шкіри рівніше.

Для більш глибокого пілінгу, однак, слід звернутися до фахівця. Дерматолог може порекомендувати вам пілінг особи сильнодіючими хімічними речовинами або навіть лазером. Під час професійного пілінгу видаляється значно більшу кількість клітин шкіри, ніж це можна безпечно зробити в домашніх умовах, завдяки чому різні дефекти шкіри зникають або стають набагато менш помітними. Хімічний пілінг і лазерне шліфування особливо ефективні при поверхневих рубцях та пігментних плямах.

Пілінг обличчя, навіть професійний — це всього лише косметична процедура, яка може поліпшити зовнішній вигляд шкіри, але не здатна уповільнити процес старіння і не допомагає при хронічних шкірних захворюваннях. При появі помітних ознак старіння більш ефективна пластична хірургія.

З професійним пілінгом особи пов’язані деякі ризики. Під час процедури верхній шар шкіри практично випалюється, що пов’язано з невеликою ймовірністю появи рубців і інфікування.

Протягом деякого часу після глибокого пілінгу шкіра залишається дуже чутливою і її легко пошкодити. Як правило, рекомендується протягом одного-двох тижнів після пілінгу (час залежить від того, наскільки агресивні матеріали були використані під час процедури) уникати впливу дуже високих і низьких температур, а також сонячних променів. Користуватися косметикою можна вже через 24 години після процедури, декоративною косметикою — через кілька діб.

Типи пілінгу обличчя

 • Пілінг з альфа-гідрокси кислотами
 • Це одне з найбільш безпечних засобів для пілінгу. Засоби з альфа-гідрокси кислотами скорочують дрібні зморшки, вирівнюють квіти шкіри, пом’якшують шкіру. Неефективні при відносно серйозних дефектах шкіри.

 • Пілінг з бета-гідрокси кислотами
 • Бета-гідрокси кислоти володіють більш потужним дією; засоби для пілінгу з цими речовинами не призначені для використання в домашніх умовах. Процедуру і застосуванням бета-гідрокси кислот проводить фахівець; знеболення не вимагається; неприємні відчуття практично відсутні.

  Пілінг обличчя з бета-гідрокси кислотами допомагає при акне і шрамах від вугрів.

 • Пілінг ретиноєвої кислотою
 • Це ще більш глибокий пілінг, який може бути використаний для видалення зморшок, рубців і пігментних плям. Під час процедури потрібно місцева анестезія.

  Такий пилинг ефективний, але відновлення займає кілька днів.

 • Пілінг трихлороцтової кислотою
 • Трихлороцтової кислота проникає в глибокі шари шкіри і ефективно розгладжує зморшки, усуває прищі і робить практично непомітними ділянки гіперпігментації. Після процедури шкіра залишається червоною і дуже чутливою як мінімум протягом тижня; людям, які зробили такий пілінг, доводиться протягом декількох тижнів уникати прямих сонячних променів.

 • Феноловий пілінг
 • Це найсильніший і найефективніший вид пілінгу обличчя. Використовується для усунення зморшок, веснянок, щодо глибоких рубців, і інших дефектів шкіри. Потрібно анестезія. Хворобливі відчуття на шкірі можуть зберігатися протягом місяця після процедури. Після фенолового пілінгу людина повинна протягом усього життя ретельно захищати шкіру від дії сонячних променів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.