Пика — неприємна хвороба з неприємним назвою

Пика — це гостра інфекція шкіри і жирових тканин, яку викликають стрептококи. Найбільш часто це захворювання вражає людей похилого віку. У деяких випадках воно розвивається в молодому віці і у пацієнтів з пригніченою імунною системою (наприклад, у заражених ВІЛ, хворих на СНІД або рак крові).

Зазвичай інфекція потрапляє в організм через ранки на шкірі. Тому екзема або навіть маленька подряпина можуть призвести до розвитку пики. Пацієнти з виразками на ногах або грибковими інфекціями особливо уразливі перед цим захворюванням, так як їх стан послаблює природні захисні механізми і полегшує проникнення бактерій в організм.

Увага! Рожа є небезпечним захворюванням, і лікувати її будь-якими народними засобами неприпустимо. Результатом може стати значне погіршення стану пацієнта, важкі ускладнення і, в крайніх випадках, смерть.

Симптоми

Симптоми пики можуть з’явитися раптово і швидко посилитися.

Спочатку з’являється маленьке почервоніння на шкірі. Протягом декількох годин воно істотно збільшується. Інфекція поширюється в підшкірних шарах як хвиля — між ураженої здоровою шкірою утворюється добре помітна опукла границя. Найбільше інфекції схильна жирова тканина, тому на обличчі симптоми бешихи зазвичай найбільш помітні на щоках.

Розвиток інфекції супроводжується ознобом, високою температурою і головним болем. Без адекватного лікування пацієнт може відчувати дуже сильне нездужання.

При підозрах на пику потрібно як модно швидше звернутися до лікаря, так своєчасний початок лікування дозволить швидше впоратися з інфекцією і уникнути небезпечних ускладнень.

Лікування

Більшість стрептококових бактерій чутливо до пеніциліну і пеніциліну, і народжу зазвичай лікують саме з їх допомогою. Їх приймають перорально або, якщо пацієнт почуває себе дуже погано, вводять внутрішньовенно. Якщо у пацієнта алергія на пеніцилін, у якості альтернативи можна використовувати еритроміцин. Зазвичай лікування триває 10-14 днів. Нездужання проходить через один або два дні після початку медикаментозного лікування, а шкірні зміни повністю зникають лише через кілька тижнів. Рубців після пики не залишається. Приблизно в однієї третини пацієнтів відбувається рецидив. Це пов’язано з тим, що фактори ризику у пацієнтів зберігаються, а також з тим, що пика сама по собі може погіршити виведення токсинів на порушених захворюванням ділянках шкіри, через що людина стане більш уразливим перед інфекцією.

При рекурентних нападах пики може знадобитися тривале попереджувала лікування пеніциліном.

Про сложненія

Пика може мати такі ускладнення:

 • Інфікування областей організму, не знаходяться в безпосередній близькості від ділянок шкіри, уражених пикою, включаючи інфекційний ендокардит (інфекція клапанів серця) і септичний артрит (зараження суглобів).
 • постстрептококовий гломерулонефрит (захворювання нирок, що вражає дітей)
 • Тромбоз кавернозного синуса (небезпечний стан, що характеризується утворенням тромбу в печеристих, або кавернозному синусі, який може проникнути в мозок)
 • Стрептококовий синдром токсичного шоку (дуже рідкісне ускладнення)
 • Прогноз

  За умови своєчасного початку лікування і правильного вибору засобів лікування ймовірність повного одужання дуже висока. Рецидивуючі форми пики гірше піддаються лікуванню, проте їх перебіг у більшості випадків можна успішно контролювати за допомогою медикаментозної терапії. Перенесли пику люди зазвичай в повній мірі зберігають працездатність. Рецидивуюча рожа пов’язана з ймовірністю появи різних психологічних ускладнень. Вона може погіршити якість життя пацієнта, якщо симптоми хвороби погано піддаються контролю.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.