Підвищений артеріальний тиск (артеріальна гіпертензія) — небезпечна і непомітна

Високий артеріальний тиск (гіпертонія) може розвиватися протягом довгого часу зовсім безсимптомно. Залишаючись безконтрольною, артеріальна гіпертензія ускладнює ризик виникнення серйозних захворювань, аж до серцевого нападу та інсульту. Артеріальний тиск визначається кількістю крові, яке качає серце, і величиною опору руху крові в судинах. Таким чином, чим більша кількість крові прокачує серце, і чим сильніше звужені кровоносні судини, тим вище артеріальний тиск.

Зазвичай гіпертонія розвивається з віком, і, в кінцевому підсумку, цим захворюванням страждає практично кожен. На щастя, визначити підвищений артеріальний тиск не складно. І якщо одного разу, стало ясно, що гіпертонія має місце, необхідно під керівництвом лікаря контролювати це захворювання.

Симптоми

Більшість людей страждають гіпертонією не помічають яких-небудь ознак нездужання навіть тоді, коли показники артеріального тиску стають небезпечно високими.

І хоча деякі люди на ранній стадії розвитку гіпертонії можуть скаржитися на головні болі, запаморочення або на незвичайні носові кровотечі, всі ці симптоми проявляються все ж тільки тоді, коли показники рівня артеріального тиску переходять в серйозну — деколи небезпечну для життя — стадію.

Коли слід звертатися до лікаря

До тих пір, поки немає симптомів гіпертонії, то, ймовірно, немає і особливої необхідності йти до лікаря з метою виміряти артеріальний тиск. Зазвичай, у таких випадках, контроль тиску проводиться в складі планового обстеження у лікаря.

Починаючи з двадцятирічного віку, слід звертатися до лікаря, не менш ніж раз на два роки, з метою виміряти рівень артеріального тиску. Лікар, у свою чергу, може порадити більш частий контроль в тому випадку, якщо ви вже спостерігалися з приводу артеріальної гіпертензії, або початковій стадії гіпертонічної хвороби, або інших хвороб сприяють розвитку серцево-судинних захворювань. У дітей починаючи з трирічного віку контроль артеріального тиску повинен проводитися в складі їх щорічного медичного обстеження.

Якщо ви не спостерігаєтеся у лікаря, але турбуєтеся про свій артеріальний тиск, то можете на безоплатній основі виміряти його в оздоровчому центрі або іншому подібному закладі у себе в місті. Ви також можете скористатися приладами в аптеках, за допомогою яких можна безкоштовно виміряти рівень свого артеріального тиску, проте ці прилади часто володіють значною погрішністю і видають неточний результат.

Причини

Існує два види артеріальної гіпертензії.

Первинна артеріальна гіпертензія (есенціальна)

У 90-95% випадків підвищений артеріальний тиск у дорослих не має яких-небудь певних причин. Цей вид гіпертонії, який називають есенціальною або первинною артеріальною гіпертензією, як правило, поступово розвивається з віком.

Вторинна артеріальна гіпертензія

Решту 5-10% випадків захворювання гіпертонією виникають в результаті супутніх захворювань. Цей вид гіпертонії, що носить назву вторинної артеріальної гіпертензії, як правило, виникає раптово і є причиною більш високого артеріального тиску, ніж при первинній артеріальній гіпертензії. Вторинна артеріальна гіпертензія може виникнути в результаті різних захворювань і в результаті прийому деяких препаратів:

 • захворювання нирок
 • пухлини наднирників
 • вроджені патології серця
 • медикаментозні засоби, такі як протизаплідні таблетки, ліки від застуди, діуретики, знеболюючі засоби, наявні у вільному продажі і виписуються рецептом
 • заборонені наркотики, такі як кокаїн і амфетаміни
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.