Підтяжка грудей — повернення жіночої привабливості

Підтяжка грудей, або Мастопексія — це хірургічна операція, призначена для корекції вікових змін: підтяжка грудей дозволяє, по-перше, відновити нормальну висоту грудей, що опустилася з віком, а, по-друге, змінити, поліпшити форму грудей. Крім того, мастопексія дозволяє внести й інші зміни у зовнішній вигляд грудей — наприклад, зменшити розміри ареоли і сосків. На жаль, хоча підтяжка грудей і дозволяє добитися видимих результатів, така процедура не здатна забезпечити ідеальну форму грудей на тривалий термін: з часом під впливом сили тяжіння груди знову опускається. Не рекомендується робити підтяжку грудей до вагітності — природні зміни грудей у період вагітності і подальше годування грудьми здатні звести нанівець результати мастопексії.

У яких випадках необхідна підтяжка грудей?

Основне показання до виконання підтяжки грудей — природні вікові зміни: опущення грудей, погіршення її форми. Втім, подібні зміни зовнішнього вигляду грудей можуть бути викликані і іншими причинами — занадто швидким зниженням ваги, вагітністю, годуванням груддю. Крім того, підтяжка грудей може виявитися ефективним засобом усунення рубцевих розтяжок шкіри, в першу чергу — в області навколо сосків і в області нижнього відділу молочної залози. Нарешті, підтяжка грудей може бути призначена як метод корекції постопераційних шрамів, що утворилися після будь-яких перенесених операцій на молочних залозах.

Методи підтяжки

В залежності від стану молочних залоз і ступеня опущення грудей виділяють два основні методи підтяжки грудей: так звана періареолярний підтяжка грудей і підтяжка з вертикальним рубцем. Обидві операції виконуються під загальним наркозом, хоча вибір методу анестезії залежить від індивідуального стану пацієнта. Залежно від обраного методу підтяжки грудей тривалість пластичної операції може досягати трьох годин.

періареолярний підтяжка грудей показана при незначному опущенні грудей. Ця процедура передбачає виконання розрізу вздовж кордону соска з подальшим перерозподілом тканин молочної залози. Одночасно змінюється розташування соска, зменшуються розміри ареоли. По завершенні переміщення тканин виконаний раніше розріз зшивається спеціальними хірургічними нитками, що залишається після накладення шва рубець практично непомітний.

Підтяжка з вертикальним рубцем показана в тих випадках, коли вікові зміни значні, ступінь опущення грудей дуже велика, форма грудей значно погіршена. На сьогоднішній день цей метод підтяжки грудей вважається найбільш поширеним. Процедура підтяжки грудей з вертикальним рубцем передбачає виконання розрізу не тільки навколо соска, але і вертикально вниз, у напрямку подгрудной складки. Потім пластичний хірург виконує висічення надлишкової, розтягнутої шкіри, заново формує контури грудей, переносить сосок, і, нарешті, зшиває виконаний раніше розріз хірургічними нитками. Рубець по контуру ареоли залишається практично непомітним, але рубець, що формується на місці вертикального розрізу, залишається видимим.

Період реабілітації

Процедура з підтяжки грудей вимагає госпіталізації, терміни якої складають від одного до трьох днів. Загальний період реабілітації після перенесеної операції становить сім-чотирнадцять днів. Один-два рази на тиждень здійснюється перев’язка, на десятий-чотирнадцяти днів після підтяжки грудей знімаються хірургічні шви. Остаточні результати підтяжки грудей можна оцінювати не раніше, ніж через два-три місяці після операції. Безпосередньо після підтяжки грудей можуть спостерігатися деякі побічні ефекти, які, як правило, зникають самостійно протягом декількох днів або тижнів після перенесеної операції. У числі таких побічних ефектів:

 • Больові відчуття (для придушення болю лікар може рекомендувати спеціальні знеболюючі препарати)
 • Зменшення чутливості шкіри грудей
 • Набряклість грудей, опухла груди
 • Зміна чутливості сосків (підвищення або, навпаки, зменшення чутливості)
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.