Підошовні бородавки — здатні серйозно зіпсувати життя

загрузка...

Підошовні бородавки — це доброякісні утворення на підошвах ніг, викликані папіломавірусом людини, які проникає в шкіру через маленькі порізи, подряпини, опіки, і так далі. Часто підошовні бородавки розвиваються на тих ділянках ступень, які піддаються найбільшому тиску — на п’ятах і на шкарпетках. Як правило, вони не являють собою серйозної проблеми і не потребують лікування. Однак підошовні бородавки можуть бути дуже болючими і, якщо з ними не вдається впоратися домашніми способами, слід звернутися до лікаря.

Симптоми

 • Маленькі нарости, іноді опуклі, іноді ростуть усередину, на підошвах ніг
 • Тверда, щільна шкіра (суха мозоль) на тому місці, де знаходиться вросла бородавка
 • Маленькі чорні точки на ступнях ніг — видимі через шкіру тонкі кровоносні судини, циркуляція в яких утруднена через згустків крові
 • Відчуття дискомфорту або біль, коли людина стоїть чи ходить
 • Зверніться до лікаря, якщо

 • Підошовні бородавки стали хворобливими і / або з розмір, форма або колір змінюються
 • Бородавки зберігаються, множаться або з’являються знову на одному і тому ж місці, незважаючи на лікування домашніми засобами
 • Дискомфорт, який викликають підошовні бородавки, заважає вам вести звичний спосіб життя
 • У вас діабет або пошкодження нервів ступні — в обох випадках застосування домашніх методів лікування може бути небезпечно
 • Ваша імунна система ослаблена (це може відбутися в результаті прийому іммуносуппресантов, а також через ВІЛ, СНІДу та різних порушень, пов’язаних з імунною системою)
 • Ви не впевнені в тому, що утворення у вас на ступнях є підошовними бородавками.
 • Причини

  Причиною появи підошовних бородавок є інфекція, викликана папіломавірусом людини в зовнішніх шарах шкіри. Відомо більше 100 видів папіломавірусу, здатних заразити людину, але лише кілька з них можуть викликати появу підошовних бородавок. Решта віруси викликають появу схожих на бородавки утворення на шкірі і слизових оболонках інших частин тіла.

  Зараження

  Імунна система кожної людини по-різному реагує на папіломавірус і не у кожної людини, що контактує з ним, розвивається інфекція. Папілломавіруси, що викликають появу підошовних бородавок, не є дуже заразними і не завжди передаються від інфікованої людини до оточуючих. Віруси дуже люблять вологі теплі місця, тому нерідко люди заражаються ними в роздягальнях і душових спортклубів, басейнах і так далі. Вірогідність зараження особливо велика, якщо ви ходите в таких місцях босоніж і у вас на ногах є які-небудь ушкодження, через яких вірус може проникнути в шкіру. Найчастіше папіломавірусом заражаються діти, підлітки та люди з ослабленою імунною системою.

  Діагностика

  У більшості випадків лікар може діагностувати підошовні бородавки при візуальному огляді. Якщо у нього є сумніви в їх походженні, він може відразу взяти невеликий зразок тканини для аналізів — як правило, це абсолютно безболісно.

  Лікування

  Підошовні бородавки проходять через 1-2 роки і, якщо вони не викликають сильного дискомфорту, їх не потрібно лікувати. Однак якщо підошовні бородавки заподіюють біль або їх кількість збільшується, потрібно якомога швидше почати лікування.

  Кріотерапія

  Лікар наносить на бородавку рідкий азот і через кілька тижнів вона відшаровується. Процедура нанесення рідкого азоту може бути досить болючою, крім того, після неї на ступні утворюється пухир, який протягом декількох тижнів може заподіювати біль при ходьбі.

  кантарідін — речовина, яку отримують з шпанською мушки, також може бути використане для лікування підошовних бородавок. Кантарідін розбавляють саліцилової кислотою, наносять на бородавку, а зверху приклеюють пластир. Через деякий час на місці бородавки утворюється болючий пухир. Бородавку можна буде видалити через тиждень.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.