Підлітки і секс: як захистити сексуальне здоров’я вашої дитини

Небагато батьки здатні визнати той факт, що їх дитина-підліток займається сексом, але дослідження показують, що багато підлітків починають статеве життя ще до закінчення школи (в період з 14 до 18 років), тим самим піддаючи себе ризику завагітніти або підхопити якусь інфекцію, що передається статевим шляхом. Коли приходить час розмови з підлітками про секс, до початку їх статевого життя, основна бесіда повинна стосуватися необхідності використання контрацепції. Підлітки і секс — вибуховий поєднання. Знайдіть спосіб поговорити з підлітком про здержливість, та засоби контрацепції.

Заохочуйте помірність

Порушуючи тему підлітків і сексу, ніколи не пізно поговорити про здержливість. Неважливо, чи налаштовані б проти дошлюбного сексу, або просто хочете відкласти секс до того часу, коли ваш син чи донька стане дорослішим — поясніть свої переживання підлітку. Якщо ви поділитеся своїми переконаннями, вашій дитині буде легше зрозуміти і прийняти ваші цінності.

Також просіть підлітка задуматися про цінності і надіях на майбутнє, допоможіть йому осмислити зміни в ньому самому, які може викликати секс. Єдиним і самим надійним способом запобігти підліткову вагітність і інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідії, гонорея, вірус бородавки людини, герпес і вірус імунодефіциту людини), є утримання від статевого життя — оральної, вагінальної і анальної. Стриманість також може врятувати вашого підлітка від емоційних стресів, пов’язаних з розривом дружніх відносин. Нагадайте дитині, що існує багато способів показати свої почуття тому, кого любиш, і для цього необов’язково займатися сексом.

Обговорюйте методи контрацепції

Дуже важливим життєвим навиком для кожного є розуміння методів контрацепції. Неважливо, чи вирішить підліток зайнятися сексом або почекати до повноліття, упевніться, що він / вона знає, як запобігти вагітності або захистити себе від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Обговоріть з підлітком:

 • Презервативи. Постійне і правильне використання презервативів — найбільш ефективний спосіб захисту сексуально активних підлітків від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Презервативи також допомагають запобігти вагітності. Переконайтеся в тому, що підліток розуміє важливість питання, і завжди буде використовувати презервативи під час сексу.
 • Рецептурні контрацептивні засоби. Різні контрацептиви відпускаються за рецептом: поєднання протизаплідних таблеток, протизаплідний патч, вагінальну спіраль і розчин для протизаплідних ін’єкцій — всі вони допоможуть запобігти вагітності у підлітків. Для того щоб купити такі контрацептиви, вашому підліткові потрібно буде сходити до лікаря і отримати на них рецепт. Поясніть підлітку, що лікар ознайомлюватися з медичною карткою, проведе гінекологічне обстеження і розповість про переваги й недоліки того чи іншого виду протизаплідних засобів. Наприклад, протизаплідні уколи можуть впливати на кісткову масу, тому їх застосування не рекомендується підліткам. Переконайтеся в тому, що підліток розуміє, що рецептурні протизаплідні засоби не замінюють презервативи. Вони просто запобігають вагітність, але не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 • Екстрені протизаплідні засоби. Поясніть підлітку, що протизаплідні засоби краще застосовувати до заняття сексом. Хоча екстрена контрацепція, така як, наприклад, ранкова таблетка після сексу може допомогти запобігти вагітності, якщо підліток не подумав про це заздалегідь або ж якщо не спрацювали інші протизаплідні засоби.
 • Не бійтеся, що розмови з підлітком про протизаплідні засоби підштовхнуть його до заняття сексом. Незалежно від того, піднімаєте ви цю тему чи ні, підліткам все одно цікаві теми сексу і контрацепції. Своєю відкритістю та щирістю ви навпаки допоможете їм приймати усвідомлені рішення і діяти відповідально, коли прийде час зайнятися сексом, будь то зараз або роками пізніше.

  Якщо ви не знаєте, як розповісти синові чи дочці про засоби контрацепції, зверніться до лікаря за допомогою. Фахівець може порадити вам, як правильно поговорити з підлітком і точно відповісти на питання про контрацептиви.

  Культивуйте відповідальна поведінка

  Підліткам може не вистачати зрілості і досвіду, щоб правильно і доцільно використовувати певні види контрацепції. Якщо ваша дочка подумує про використання протизаплідних засобів за рецептом лікаря, переконайтеся, що вона знає, як часто їх використовувати, усвідомлює їх недоліки та переваги. Неважливо, який із засобів контрацепції вибере ваш підліток, поясніть необхідність регулярного відвідування лікаря і розгляньте способи, за допомогою яких можна зробити використання засобів контрацепції регулярним, наприклад, приймати протизаплідні таблетки після чищення зубів вранці. Переконайтеся в тому, що ваша дочка знає, що робити, якщо пропустить прийом таблеток або ж якщо запідозрить, що вагітна.

  Якщо підліток думає про те, щоб почати статеве життя, ви можете дати йому практичні поради, наприклад, носити презервативи в гаманці або сумочці. Поясніть підлітку, що вживання алкоголю і наркотиків може вплинути на його або її судження і збільшить ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом.

  Розмовляти з підлітками про секс нелегко. Але під вашим керівництвом вони зможуть зробити свідомий вибір і зберегти сексуальне здоров’я.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.