Підготовка до зачаття — як народити здорового малюка?

загрузка...

Прийшов час обзавестися потомством? Але страх появи на світ хворого маляти зупиняє вас? Підготовку до народження здорової і розумної дитини потрібно починати з підготовки до зачаття. У Росії про підготовку до зачаття задумуються лише 10% сімейних пар. Процес цей серйозний і підходити до нього треба з усією відповідальністю, причому це стосується обох подружжя. Починати підготовку необхідно приблизно за рік до передбачуваного зачаття.

Зачаття — це процес злиття яйцеклітини і сперматозоїда, і дуже багато факторів впливає на нього ще до зустрічі статевих клітин. До таких факторів належать: стреси, екологія, неправильне харчування, хронічні захворювання в одного з подружжя, втома, шкідливе виробництво, частий прийом антибіотиків і гормонів, шкідливі звички.

Харчування

Майбутнім подружжю варто переглянути своє меню: виключити напівфабрикати, консерви, жирну і гостру їжу, накласти табу на всілякі дієти. Під забороною хімічні спеції, міцний чай і каву. Перевагу віддавати свіжовичавленим сокам, мінеральним водам. Як можна більше споживати свіжих овочів і фруктів. Мамі рекомендується за три місяці почати прийом фолієвої кислоти. Вона запобігає розвитку вад нервової трубки плода. Особливу увагу слід приділити своїй вазі. Зайва худорба або повнота веде до гормональних порушень, що також може відбитися на майбутній дитині.

Шкідливі звички

Всім відомо про шкоду алкоголю і нікотину під час вагітності, але мало хто замислюється про вплив шкідливих звичок на процес зачаття. Нікотин знижує вироблення сперматозоїдів, а алкоголь поставляє в організм токсини. Від куріння і вживання міцних напоїв краще відмовитися хоча б за 3 місяці до зачаття. При необхідності пройти курс лікування у нарколога.

Сон і душевний спокій

Майбутнім мамам потрібен повноцінний нічний відпочинок не менше 8 годин на добу. Непогано здійснювати прогулянки перед сном. Не менш важливу роль відіграє психологічний настрій в сім’ї і відносини між подружжям. У відносинах чоловіка і дружини повинні бути присутніми любов, теплота, дружня підтримка. Дуже важливо бажання обох подружжя мати дитину, очікування народження його. По можливості уникати стресів, створити навколо себе світ спокою за допомогою приємної музики, легких фільмів і добрих книг.

Заняття спортом

Заняття спортом позитивно позначаються на зачатті, корисні піші прогулянки, біг підтюпцем, плавання в басейні. Але не перегинайте палицю, вичавлюючи себе до останньої краплі. Особливо це стосується чоловіків. Підвищене фізичне навантаження веде до перегріву яєчок, а це несприятливо впливає на якість сперми. Тому варто припинити відвідування саун, бань, прийом гарячих ванн.

Прийом ліків

Частий прийом антибіотиків не тільки знижує імунітет, але і може викликати мутацію генів. Пауза між їх прийомом і зачаттям повинна становити не менше трьох місяців. Споживання гормональних препаратів негативно впливає на гормональний статус; особливо небезпечні протипухлинні, антісудорожние препарати, променева чи хіміотерапія. Майбутньому батькові рекомендовано утриматися від рентгенологічного обстеження протягом 90 днів. Саме стільки часу потрібно для дозрівання сперматозоїдів.

Вік мами

Оптимальний вік для народження малюка 20-35 років. Жінка молодше 20 ще не готова фізіологічно, а часто і психологічно до вагітності. У жінки старше 35 сильно знижується здатність до зачаття, зате підвищується ризик народження дитини з вродженою патологією. Це пов’язано з тим, що в жіночому організмі спочатку закладено певну кількість яйцеклітин, і чим старше жінка, тим більше піддавалася впливу шкідливих факторів, що обов’язково позначиться і на здоров’ї яйцеклітин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.