Підготовка до вагітності: вітаміни — допоможуть народити здорову дитину

Організми матері та дитини будуть нерозривно пов’язані упродовж дев’яти місяців. Будь-які захворювання матері і порушення в її організмі позначаться на зростанні і розвитку дитини. Тому так важливо під час підготовки до вагітності привести в порядок своє здоров’я і в першу чергу обмін речовин, якому надалі належить працювати з великим навантаженням.

Як впливають вітаміни на організм майбутньої матері

Вітаміни беруть участь в обміні речовин, у будівництві нових клітин, у зміцненні імунітету. Деякі вітаміни особливо необхідні під час планування вагітності. Наприклад, фолієва кислота захистить організм майбутньої дитини від різних аномалій. Велика кількість фолієвої кислоти необхідно організму жінки вже в період підготовки до вагітності.

Багато вітамінно-мінеральні комплекси, які рекомендуються в період підготовки до вагітності містять кількість фолієвої кислоти в рази більше, ніж потрібно звичайному здоровій людині. Так, потреба невагітної жінки в фолієвої кислоти дорівнює 200 мкг на добу, а в вітамінно-мінеральним комплексах для жінок в період планування вагітності її міститься від 400 до 1000 мкг.

Фолієва кислота поступає в організм людини з їжею або синтезується нормальною мікрофлорою кишечника. Дуже часто в організм надходить недостатньо фолієвої кислоти і це особливо небезпечно під час вагітності. Тому завдання жінки в період підготовки до зачаття дитини поповнити організм цим необхідним вітаміном.

Починати приймати вітамінно-мінеральні комплекси слід за три місяці до початку вагітності. Вибирати потрібно комплекси, призначені для жінок, які планують стати мамами. Наприклад, матірна, витрум пренаталь, Елевіт, Прегнавіт, мультитабс перінанал, компливит мама, алфавіт мамине здоров’я та інші.

Всі ці вітамінно-мінеральні комплекси мають в своєму складі необхідні в період підготовки до вагітності вітаміни, макро-та мікроелементи. Так, аскорбінова кислота і вітамін В12 необхідні для того, щоб фолієва кислота краще засвоювалася і не призводила до розвитку В12-дефіцитної анемії. Інші вітаміни та мінерали також прекрасно поєднуються один з одним, сприяючи підготовці організму жінки до вагітності.

Але не тільки жінка має потребу у вітамінах в цей період. Майбутній батько також повинен приймати вітамінно-мінеральні комплекси для успішного сперматогенезу, адже і від його здоров’я залежить здоров’я майбутньої дитини.

Матерна

Матерна — це вітамінно-мінеральний комплекс, який випускає фармацевтична фірма Вайет Фармасьютікалз (США — Канада). До складу комплексу входить 13 вітамінів (вітамін А, бета-каротин, вітаміни Е, D, С, групи В, у тому числі В12 і фолієва кислота) та 10 мінеральних речовин (йод, залізо, мідь, селен, кальцій, магній, молібден , марганець, цинк, хром).

Прийом цього вітамінно-мінерального комплексу рекомендується в період підготовки до вагітності і під час вагітності з метою відшкодування нестачі вітамінів, макро-і мікроелементів, нормалізації обміну речовин.

Матерна сприяє зниженню кількості вроджених аномалій розвитку у дітей, бере участь у закладці тканин плоду, формуванні скелета, покращує засвоєння заліза, готує організм жінки до процесу зачаття і виношування дитини.

Механізм дії матірних обумовлений ефектами окремих вітамінів, макро-і мікроелементів, що входять до її складу. Всі компоненти препарату підібрані так, що взаємно підсилюють дію один одного.

Приймають матірних по одній таблетці в день за призначенням лікаря, так як вона має протипоказання: тяжкі порушення функції нирок, одночасний прийом з іншими лікарськими речовинами, що містять вітаміну А і D, підвищений вміст кальцію і заліза в крові, індивідуальна непереносимість компонентів препарату .

Натуральні вітаміни

Можна зміцнити своє здоров’я і за допомогою вітамінів і мінеральних речовин натурального походження. Наприклад, особливо необхідна організму фолієва кислота міститься в зелених листових овочах, капусті брюссельській і білокачанної, буряках, цитрусових, сочевиці. Багато її і в деяких продуктах тваринного походження, наприклад, в телячої печінки. А ось вітамін В12 не міститься в рослинній їжі, її багато в яловичині, в яловичої печінки, камбалі, молоці, швейцарському сирі.

Джерелом аскорбінової кислоти є цитрусові, смородина, полуниця, солодкий болгарський перець, помідори, шпинат. Вітаміни А і Е містяться в рослинних жирах, вітамін В1 — в родзинках, горосі, пивних дріжджах, цільнозернових продуктах, В2 — в бананах, яловичої печінки, яйцях, тунці, В6 — в морській рибі, курячому м’ясі, сочевиці, лісових горіхах.

Правильне повноцінне харчування цілком може «змагатися» з вітамінно-мінеральними комплексами по ступеню дії на організм жінки, яка готується стати матір’ю.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.