Підготовка до вагітності — почніть з терапевта

Все більше людей розуміє, що народження дитини завжди повинно бути осмисленим кроком і до вагітності обов’язково потрібно готуватися. Заняття спортом, підтримання загального хорошого самопочуття і нормальної ваги, а також здорове харчування значно збільшують вірогідність того, що вагітність буде проходити нормально. До того часу, як ви зрозумієте, що у вас відбулася затримка місячних, ви будете вагітні вже протягом, як мінімум, двох тижнів. Тобто в цей час ваша майбутня дитина вже росте, і отримує від вас корисні речовини (або не дуже корисні — все залежить від вашого способу життя) і від вашого здоров’я в цей період залежить здоров’я вашої дитини. Тому починати підготовку до вагітності потрібно до того, як ви зробите першу спробу зачати дитину.

Відмовитися від контрацептивів

Це очевидно — якщо ви хочете завагітніти, потрібно перестати оберігатися від вагітності. Можливо, вас турбує те, що після застосування деяких контрацептивів у вас можуть виникнути проблеми із зачаттям. У більшості випадків ці страхи є необгрунтованими.

Після припинення використання гормональних контрацептивів, бар’єрних протизаплідних, а також після видалення внутрішньоматкової спіралі вагітність може наступити майже відразу. Якщо ви використовували протизаплідні ін’єкції, відновлення здатності завагітніти може зайняти досить багато часу — у деяких жінок на це йде до дванадцяти місяців.

Труднощі із зачаттям

В середньому більше восьми пар з десяти при регулярних сексуальних контактах без використання контрацепції можуть зачати дитини протягом одного року. Під регулярними сексуальними контактами тут розуміється секс кожні 2-3 дні. Спроби планувати сексуальні контакти у відповідності з менструальним циклом пов’язані з зайвим стресом і в більшості випадків не тільки не сприяють зачаттю, але і заважають отримувати задоволення від близькості.

При невдалих спробах зачати дитини протягом року або більше обом партнерам потрібно звернутися до лікаря. Якщо жінці в парі більше тридцяти п’яти років, а також при нерегулярним місячних потрібно проконсультуватися з лікарем якомога раніше.

Імовірність виникнення труднощів із зачаттям особливо велика у курящих жінок, а також у тих, чия вага нижча за норму (індекс маси тіла менше 18.5) або вище (ІМТ більше 25). Потрібно схуднути до настання вагітності. Пізніше дієта може завдати шкоди здоров’ю як майбутньої мами, так і її малюка.

Правильне харчування

Ще до того, як почати робити спроби завагітніти, потрібно привчити себе до правильного харчування. У збалансованому раціоні повинні бути фрукти і овочі, які забезпечують організм клітковиною і вітамінами; продукти, що містять крохмаль — картопля, ваші, цільнозерновий хліб і макарони, м’ясо, риба і боби — це основні джерела білків; молочні продукти, багаті кальцієм.

При підготовці до вагітності настійно рекомендується скоротити споживання солодкої, солоної і жирної їжі.

Вагітні жінки схильні анемії, тому заздалегідь починайте їсти багаті залізом продукти, наприклад, червоне м’ясо і збагачені каші, сухофрукти, хліб, зелень і овочі.

Майте на увазі, що отримати з їжі достатню кількість заліза і вітаміну В12 досить важко. Попросіть свого лікаря порекомендувати вам харчові добавки, в яких містяться ці речовини.

У період підготовки до вагітності не рекомендується вживати в їжу:

 • Печінка і вітамін А у великих кількостях
 • Молочні продукти, що не пройшли пастеризацію
 • Сирі або погано приготовані яйця
 • М’які сири
 • М’ясо таких риб, як марлін, риба-меч і акула
 • Більше 140 г тунця в тиждень
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.