Підготовка до пологів — як не налякатися до смерті

Кожна вагітна жінка хоче, щоб пологи пройшли легко, швидко і без ускладнень. Щоб підготуватися до пологів, потрібно навчитися контролювати черевні м’язи і підлаштовуватися під родові перейми, зменшуючи їх біль. Але фізична підготовка — це ще не все. Не менше значення має і психологічна підготовка, вміння правильно реагувати на всі зміни, що відбуваються в організмі.

Відвідайте курси підготовки до пологів

Курси підготовки до пологів навчить вас технікам релаксації і дихальних вправ, а також психологічно і фізично підготують вас до того, що станеться під час пологів. Багато клініки й пологові будинки пропонують курси різної спрямованості, наприклад, заняття в басейні, під час яких тренується вміння затримувати дихання, що буває дуже потрібно під час пологів, а також виконуються вправи на розслаблення і на розтяжку беруть участь у пологах м’язів. Багато пар вважають, що відвідування цих курсів щотижня зближує їх і дає можливість психологічно налаштуватися на майбутні пологи.

Тренінг пологів

Але навіть самостійно, без допомоги інструктора, ви можете тренувати м’язи, поперемінно напружуючи і розслабляючи їх, а також практикувати дихальні техніки релаксації. Дуже важливо, щоб вам в цьому допомагав чоловік, якщо він збирається бути присутнім на пологах. Ви повинні навчитися розуміти один одного без слів, розробити сигнали, зрозумілі тільки вам двом. Коли вас підтримує партнер, який виконує всі вправи разом з вами, це підвищує ваш психологічний комфорт, заспокоює і додає впевненості, що пологи пройдуть нормально.

Виношування дитини віднімає весь час і сили, і знайти кілька хвилин для спілкування з партнером, а тим більше для підготовки до пологів, буває непросто. Тим не менш, ця підготовка вже скоро принесе плоди: ви станете більш спокійною, навчитеся розслаблятися, будете знати, чого слід очікувати під час пологів. У третьому триместрі знаходите 15 — 30 хвилин кожен день для спільної релаксації і тренінгу пологів.

Ось кілька рекомендацій для продуктивного тренінгу:

 • Почніть з розслаблення. Використовуючи будь-яку техніку релаксації за вашим вибором, постарайтеся розслабитися. Весь цей час партнер повинен розмовляти з вами. Це дуже важливо. Згодом партнер зможе використовувати цей метод, щоб допомогти вам розслабитися під час пологів.
 • «Відрепетируйте» пологи. Імітуючи короткі сутички через певні інтервали часу, постарайтеся пристосуватися до них, поперемінно розслабляючи і напружуючи м’язи. Поступово збільшуйте тривалість та інтенсивність уявних сутичок.
 • Попросіть партнера по пологах контролювати уявні сутички. Партнер говорить вам, коли починається і закінчується сутичка, а ви повинні реагувати так, ніби все відбувається насправді — зосередитися на розслабленні і диханні, ігнорувати відволікаючі фактори.
 • Як партнер повинен контролювати сутички: Партнер може сказати: «Сутичка починається, зроби глибокий очищуючий вдих … сутичка стає сильнішою, продовжуй дихати, молодець, розслабся, сутичка все сильніше, дихай глибше … сутичка закінчується … закінчилася, вдихни глибоко. Молодець! ».
 • Якщо під час тренування дихання збилося, не панікуйте і не переривайте вправу — під час пологів у вас такої можливості не буде. Відновіть дихання і знайдіть ритм знову.

  Дихальні вправи

  Мускулатура матки скорочується інтенсивніше, якщо до неї забезпечений постійний приплив кисню, а інші частини тіла розслаблені. Тому правильне дихання так важливо під час сутичок. Використання специфічних дихальних технік релаксації допоможе вам витримати більше годин пологової діяльності і не втратити спокою.

  Дихальні вправи бажано виконувати щодня, або включивши їх в комплекс гімнастики (між фізичними вправами і в кінці комплексу), або в процесі релаксації, або як самостійну групу вправ. Загальна тривалість дихальних вправ не повинна перевищувати 10 хвилин в день. Таке обмеження пов’язане з тим, що у вагітних і так знижується концентрація вуглекислого газу в крові, а часте дихання знижуватиме її ще більше, що може призвести до запаморочення. Якщо під час виконання дихальних вправ ви відчули запаморочення, вдихніть і не видихайте, по можливості, 20-30 секунд, і запаморочення пройде.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.