Первитин — пастка для підлітка

загрузка...

На сьогоднішній день первитин є одним з найпоширеніших, дешевих і надзвичайно небезпечних для здоров’я наркотиків. Саме первітин першим в силу його дешевизну і легкості одержання із звичайних ліків починають приймати підлітки. А потім цей наркотик або вбиває підлітка, або змушує її переходити на героїн, тобто прокладає дорогу для вживання більш дорогих наркотиків.

Що таке первітин і його дія на організм людини

Первитин або метамфетаміну гідрохлорид — це похідне амфетаміну — синтетичного препарату, стимулятора центральної нервової системи (психостимулятора), який за своєю будовою і дією близький до препаратів групи адреналіну. Адреналін є природним нейромедіатором (речовиною, що передає імпульси по нервових волокнах), який активізує організм перед обличчям небезпеки, що загрожує. Під дією адреналіну частішає дихання, звужуються кровоносні судини, піднімається артеріальний тиск, серце починає скорочуватися швидко, перекачуючи підвищену кількість крові і подаючи велику кількість кисню до тканин, прискорюються обмінні процеси в тканинах, виділяється багато енергії, необхідної для адекватної відповіді на виниклу небезпеку.

Але дію адреналіну триває недовго, тоді як амфетамин, а ще більше — первітин надають тривале і інтенсивне стимулююче вплив на центральну нервову систему.

Первитин виготовляють кустарним способом з лікарських препаратів, що мають у своєму складі ефедрин. Зробити це дуже просто. Торговці наркотиками використовують первітин як трамплін для розповсюдження дорогих наркотиків — кокаїну та героїну.

Первитин — типовий «вуличний» наркотик, при його прийомі людина відчуває різкий приголомшуючий ефект (прихід): приплив фізичних і психічних сил, прекрасний настрій (ейфорію), нескінченний потік думок і позитивних емоцій, швидко замінюють один одного. Дія наркотику триває близько 8 годин і супроводжується повною відсутністю апетиту (що особливо приваблює дівчат). Після того, як ефект первітину закінчиться, настає повне спустошення, відсутність сил, депресія, дратівливість безсоння (іноді, навпаки, тривалий сон).

Передозування

При передозуванні первітину з’являються неспокій, що переходить в агресію і сменяющееся повною апатією, невмотивовані напади паніки, психози зі слуховими і зоровими галюцинаціями, тремтіння у всьому тілі, сильне серцебиття, прискорене дихання, підйом артеріального тиску, яке може змінюватися його різким падінням ( колапсом). Іноді передозування може супроводжуватися підйомом температури.

При відсутності своєчасної медичної допомоги передозування первітину може закінчитися загибеллю підлітка.

Як формується залежність

Так як первітин визнаний наркотиком, залежність від нього називається первітіновой наркоманією. За виготовлення, збут і розповсюдження первітину передбачена кримінальна відповідальність.

Залежність від первітину формується індивідуально: у деяких підлітків — поступово і непомітно (але досить швидко), в інших же моментально, після першого ж вживання.

На першій стадії наркоманії (стадії психічної залежності) з’являється нездоланне бажання вживати первітин, під впливом якого з’являється приголомшуючий по своїй гостроті «прихід», прилив сил і прекрасний настрій. Без наркотику, настрій, навпаки, падає, з’являються злість, дратівливість і бажання добути первітин всяку ціну, чого б це не коштувало. Поступово для отримання якісного «приходу» потрібна все більша доза наркотику.

На другій стадії (стадії фізичної залежності) первітин стає життєво необхідним, без нього у підлітка з’являється синдром відміни (абстиненція): головний біль, серцебиття, задишка, тремтіння у всьому тілі, судомні посмикування м’язів. Прийом первітину відразу ж знімає всі ці явища. Є тільки одна проблема: з кожним разом «прихід» все менш виражений, а потім і зникає зовсім. Бажання знову відчути приємне відчуття «приходу» змушує підлітка постійно збільшувати дозу первітину, створюючи небезпеку передозування і загибелі або (на радість і з гарячого схвалення наркоторговців) переходити на інші, дорогі наркотики, наприклад, героїн.

Дуже рідко підліток може досягати третій стадії первітіновой наркоманії (у більшості випадків він або гине від передозування, або переходить на інші наркотики). У третій стадії залежності організм повністю виснажується, для підтримки підлітка в стані неспання йому потрібно все менша доза первітину. Звичайно, ні про які приємних відчуттях вже й мови немає — тут хоч би рухатися. Довго протягнути така людина не може і гине від повного виснаження.

«Вуличний» наркотик первітин — це справжнє лихо для підлітків, дуже мало кому вдалося вибратися з цієї ситуації живим і неушкодженим.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.